Zamknij
REKLAMA

Pociąg Pelikan przyjechał do Szubina [FILM]

19:30, 11.04.2017 | MR
REKLAMA
Skomentuj

11 kwietnia 2017 r. chwilę przed godziną 13. szubiński dworzec kolejowy ponownie odżył. Na pierwszy peron wjechał pociąg Pelikan. Cały skład ciągniony był przez parowóz Pt47 65. 

Przejazd zorganizowany był w ramach czterodniowej oferty turystycznej po Pomorzu, Kaszubach i Kujawach. Pasażerowie oprócz możliwości skorzystania z oferty czterodniowej mogą wybrać jednodniową wyprawę z Bydgoszczy do Poznania - klimatyczną i nieczynną w ruchu pasażerskim linią kolejową przez Nakło nad Notecią, Kcynię, Damasławek, Janowiec Wielkopolski oraz Gniezno. Przejazd na pokładzie pociągu w ramach oferty PAŁUKI jest bardzo rzadką już dziś okazją do wyprawy na pokładzie pospiesznego pociągu dalekobieżnego prowadzonego przez zabytkowy parowóz. W ramach oferty z przejazdem z Poznania na pokładzie pociągu planowego TLK przewidziano dłuższy postój w Bydgoszczy Głównej - do wykorzystanie na zwiedzanie miasta, posiłek lub dodatkową wyprawę do Szubina na pokładzie pociągu PELIKAN.

Ponad 150 osób skorzystało z tej oferty turystycznej i wybrało się w podróż do Szubina. Wielu także przejechało się składem Pelikan ze stacji Szubin do Bydgoszczy. Koszt bagatela 59 zł. Podczas postoju na stacji Szubinie parowóz został zatankowany wodą przy wsparciu OSP Szubin. Była możliwość z bliska przyjrzeniu się konstrukcji lokomotywy. Po wykonaniu prac konserwacyjnych, ponownie wagony zapełniły podróżnymi i ruszyli w kierunku Bydgoszczy. Organizatorem przejazdu pociągu było: Stowarzyszenie Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone | 2018