Zamknij
REKLAMA

Posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle

09:38, 20.04.2017 | Tadeusz Sobol
REKLAMA
Skomentuj

19 kwietnia 2017 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią, któremu przewodniczył dh. Stefan Kubicki - prezes. Po przyjęciu porządku obrad i protokołu z poprzedniego posiedzenia zarządu dh. Stefan Kubicki przedstawił informację o pracy Prezydium w okresie między posiedzeniami Zarządu. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią st. bryg. Franciszek Sobiechowski przedstawił informacje o sytuacji pożarowej i działaniach strażaków w bieżącym roku.  Od  początku roku 2017 zanotowano 309 zdarzeń, o 20 więcej w porównaniu do okresu analogicznego 2016. W tej ilości zdarzeń odnotowano 119 pożarów (39%), 181 zdarzeń miejscowych (59%) i 9 alarmów fałszywych (2%).

Od początku roku w wypadkach drogowych na terenie powiatu nakielskiego śmierć poniosły 2 osoby, a 52 zostały ranne. Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP podjął uchwałę o powołaniu stałej komisji do spraw młodzieży w składzie: dh. Piotr Hemmerling - przewodniczący, dh. Sebastian Klimek, dh. Waldemar Piszczek, dh. Krystian Płatek i dh. Maciej Tubiszewski.

Najwięcej emocji wywołał projekt uchwały ws. zmiany przedstawiciela w składzie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią. Podczas Zjazdu Powiatowego, który się odbył 8 października 2016 roku, delegaci zatwierdzili wybór przedstawicieli przez poszczególne Zarządy Oddziałów Gminnych, wśród nich dh. Macieja Tubiszewskiego z OSP Kcynia. W tym roku dh. Tubiszewski złożył rezygnację, a Zarząd Oddziału Gminnego w Kcyni w to miejsce wybrał dh. Zdzisława Dąbrowskiego. Taka decyzja otworzyła drogę  dh. Zdzisławowi Dąbrowskiemu do ubiegania się o reelekcję w wyborach na prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego. Aby tak się jednak stało dh Zdzisław Dąbrowski musiał jeszcze zostać wybrany dzisiaj na przedstawiciela do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, którym od październikowego Zjazdu był dh. Stefan Kubicki. Taka procedura zmiany przedstawiciela (musimy w tym miejscu wspomnieć, że zgodna z prawem w myśl znowelizowanego statutu ZOSP RP z sierpnia 2016 r.) nie spodobała się dh. Mieczysławowi Jamnikowi.

Swoje wątpliwości wyraził także dh. Janusz Ozimina. W tej sprawie wypowiedzieli się ponadto: dh. Piotr Hemmerling, dh. Maciej Tubiszewski oraz obecny na posiedzeniu dh. Piotr Tomaszewski - dyrektor biura ZOW ZOSP RP w Toruniu. Po dyskusji 13 głosami za, 1 przeciw i 3 wstrzymującymi uchwała przeszła i dh. Zdzisław Dąbrowski został zatwierdzony jako przedstawiciel w ZOP ZOSP RP. Po tym głosowaniu dh. Tadeusz Sobol odczytał pismo dh. Stefana Kubickiego o jego rezygnacji z przyczyn osobistych z przedstawiciela do ZOW ZOSP RP. W wakujące miejsce zaproponowano dh. Zdzisława Dąbrowskiego, którego następnie w głosowaniu jawnym wybrano na przedstawiciela. W informacjach bieżących omówiono przygotowania do powiatowych obchodów Dnia Strażaka, które odbędą się w dniu 1 maja 2017 roku w Ślesinie.
 
 

(Tadeusz Sobol)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone