SZUBINIANKA SZUBIN - WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 1:1

16:06, 02.04.2017 szubinianka.futbolowo.pl
Skomentuj
reo

Po dwóch zwycięstwach, piłkarze Szubinianki dzisiaj podzielili się punktami w meczu z Włocłavią. Podopieczni trenera Stepczyńskiego spadli w tabeli na piątą pozycję. Szubinianie do spotkania z Włocłavią przystąpili niemal w identycznym składzie jak przed tygodniem w Strzelnie. W ostatniej chwili, z meczowej kadry wypadł Dominik Krawczyk, którego na lewej stronie obrony zastąpił Tomasz Klein. Na ławce rezerwowych zasiadł Marcin Wiśniewski, narzekający ostatnio na drobny uraz mięśnia. Trener Szubinianki nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Michała Jaworskiego (za ok. miesiąc ma powrócić do treningów) i Szymona Staszaka.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli podopieczni Wiesława Stepczyńskiego, na pierwszą dobrą okazję kibice zgromadzeni na Stadionie w Szubinie musieli czekać do piętnastej minuty. Wtedy to z ostrego kąta uderzał Robert Jurek, ale jego strzał obrobił Litka. Przewaga gospodarzy nasilała się z minuty na minutę. W 36. minucie z rzutu wolnego z około 25 metrów zbyt lekko uderzał Wesołek, chwilę później z około dziesięciu metrów nieczysto w piłkę trafił Jakub Wiśniewski i bramkarz gości pewnie interweniował, ale w 38. minucie przy strzale Jurka był już bez szans. Przemysław Wesołek dokładnym dograniem z własnej połowy obsłużył Roberta Jurka, a ten technicznym uderzeniem wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W ostatnich minutach pierwszej połowy jeszcze dwie okazje miał Jurek. Najpierw strzał skrzydłowego Szubinianki złapał Litka, a 60 sekund później zza pola karnego zawodnik miejscowych minimalnie chybił.

Od początku drugiej połowy, Marka Gwita zastąpił Marcin Wiśniewski. Jak się później okazało była to jedyna zmiana w całym spotkaniu. W 53. minucie obok bramki uderzał Charzewski. 120 sekund później powinien być rzut wolny dla Szubinianki, bo bramkarz z Włocławka zagrywał ręką poza polem karnym, gwizdek arbitra jednak milczał. W 56. minucie blisko podwyższenia prowadzenia był Jurek. Jego uderzenie z rzutu wolnego o centymetry minęło bramkę Włocłavii. Chwilę później o wielkim szczęściu mogli mówić miejscowi. Gląba urwał się obrońcom Szubinianki, na szczęście kapitalną interwencją popisał się Pawlak. W 69. i 70.  minucie po raz kolejny skrzydłowych szubinianki uprzedził Litka, który rozgrywał dzisiaj dobre zawody. W 73. minucie ważną interwencją popisał się Marcin Janicki, który zablokował z najbliższej odległości strzał Sawirskiego i uratował Szubiniankę przed stratą bramki. 60 sekund później futbolówka wylądowała w siatce gości po raz drugi. Jednak arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej u Michała Machowskiego. W 78. minucie przyjezdni wyrównali. Po zamieszaniu w polu karnym po rzucie wolnym (dośrodkowywał Charzewski), piłka najpierw trafiła w słupek po uderzeniu Sawirskiego, a dobitka Marcela Krosnowskiego wylądowała już w siatce. Rozpaczliwie jeszcze Dariusz Chojnacki próbował wybić piłkę, ale stoperowi Szubinianki się to nie udało. Włocłavia poszła za ciosem i szybko mogło zakończyć się drugim trafieniem. Na szczęście górą w pojedynku Pawlak - Gląba zwycięsko wyszedł ten pierwszy. W końcówce jeszcze dwie sytuacje mieli miejscowi. Najpierw uderzenie Marcina Wiśniewskiego zostało zablokowane, a już w doliczonym czasie gry Jakub Wiśniewski zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie stracił piłkę.

To jest pierwsza strata punktów przez Szubiniankę w tym roku. Szubinianie spadli na piąte miejsce, a za tydzień ważny mecz w Piotrkowie Kujawskim gdzie priorytetem jest komplet punktów.

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - 18. KOLEJKA - 1.04.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 R. Jurek 37. - asysta Wesołek, 1:1 Krosnowski 78. - dobitka strzału Sawirskiego.
Widzów: 300.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): Pawlak - M. Janicki, D. Chojnacki, K. Zajdlewicz, Klein - Machowski, M. Gwit (46. M. Wiśniewski), Wesołek, Grabowski, R. Jurek - J. Wiśniewski.
Żółta kartka: Machowski.

WŁOCŁAVIA (trener Konrad Ratajczyk, Mirosław Kasiński): Litka - Kujawa, Ł. Lewandowski, Mularski, Kijewski - Frąckowiak - Krosnowski, Charzewski, Szczęsny, Sawirski - Gląba.
Żółte kartki: Frąckowiak, Krosnowski, Kijewski.

SĘDZIOWAŁ: Łukasz Boiński (Sadki), asystenci: Miniszewski, Twardowski.