Zamknij
REKLAMA

Turniej Singlowy Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Szubina

13:47, 22.09.2017 | Piotr Błaszczyk
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 17 września 2017 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szubinie odbył się Turniej Singlowy Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Szubina w tenisie. Wychowankowie Klubu tenisowego Piotr Błaszczyka w różnych kategoriach wiekowych dzielnie przystąpili do zmagań na korcie. Walka do upadłego, nerwy rodziców i nerwy zawodników sięgały zenitu. Wymiany tenisowe niesamowicie mocne trwały bardzo długo.

W pierwszej kategorii wiekowej starszych dziewczyn 1 miejsce robiąc sobie tego dnia prezent na własne urodziny zajęła Oliwia Majda, a drugie miejsce przypadło po zaciętym boju Marysi Tutce.

W drugiej kategorii wiekowej dziewczyn młodszych:
1 miejsce zajęła Lena Szara
2 miejsce Hania Horka
3 miejsce Hania Zientara
4 miejsce Zosia Tutka
5 miejsce Filip Pacholski

Trzeba podkreślić postawę Filipa Pacholskiego który dzielnie jako jeszcze krótko grający tenisista przystąpił w ramach doświadczenia dla siebie do Turnieju. Filip uczy się grać od roku i już absolutnie nie bał się rywalizacji z dużo bardziej doświadczonymi dziewczynami.

Twoje dziecko trenuje piłkę nożną czy koszykową, gra w tenisa, jeździ konno, trenuje judo czy boks, może tańczy Hip-Hop, biega w klubach sportowych? Uczestniczy w pozalekcyjnych zajęciach sportowych? Super, ale czy jesteś pewny, że Twoje dotychczasowe ubezpieczenie obejmowało ochroną od nieszczęśliwych wypadków dla wyczynowego uprawiania sportu. Już od dzisiaj nie musisz się tym martwić, wybierz świadomie ubezpieczenie NNW dla twojego dziecka, które w standardzie ma wyczynowe uprawianie sportu, bez zbędnych klauzul i wykluczeń. Wybierz spośród 6 wariantów odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie - KUPUJĄC ON-LINE zyskujesz 10% Rabatu >>>> Na jednej polisie możesz ubezpieczyć wszystkie swoje dzieci od przedszkola po studia.

W trzeciej kategorii wiekowej średnich chłopców:
1 miejsce zajął Konrad Puławski
2 miejsce Kornel Jezierski
3 miejsce Oliwier Dekowski
4 miejsce Rafał Kuczbański
5 miejsce Filip Kwieciński
6 miejsce Wojtek Krupecki

To był już bardziej poważny Turniej zawodników, którzy grają powyżej 3 lat i mecze należały do bardzo spektakularnych i pięknych dla oka akcji. Doświadczenie chłopców pozwoliło po sięgniecie z ich kieszeni umiejętności tenisowych po bardzo trudne i efektowne zagrywki. Należy się specjalna pochwała dla Oliwiera Dekowskiego, który zajął 3 miejsce w Turnieju gdzie chłopcy z którymi konkurował byli od niego starsi i bardziej zaawansowani. Tak samo postawa Rafała Kuczbańskiego, który tak samo jak Oliwier przystąpił do boju turniejowego w kategorii starszej od siebie. Rafał stoczył przepiękny i zacięty pojedynek z Kornelem Jezierskim, który zajął 2 miejsce. Postęp młodych tenisistów cieszy i rokuje bardzo dobrze na przyszłość. Na Turnieju z powodu kontuzji zabrakło Kacpra Janika, który przyszedł pokibicować kolegom. Szkoda, że nie było Kacpra ale niestety kontuzja kostki wyłączyła go na jakiś czas z treningów i przygotowań do turnieju. Oby tylko zdrowie dopisało i takie turniej będą się powtarzały zapisując w bogatej drodze tenisowej tych młodych ludzi. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Arturowi Michalakowi i Pani Dyrektor Małgorzacie Junyk za udostępnienie hali.  

(Piotr Błaszczyk)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone | 2018