Zamknij

Pierwsza wygrana u siebie

21:11, 04.11.2017 szubinianka.futbolowo.pl
Skomentuj

Aż do 13. kolejki, kibice i piłkarze Szubinianki czekali na pierwszą wygraną na własnym stadionie. I stało się - w sobotnim meczu, szubinianie bardzo pewnie pokonali na własnym boisku beniaminka rozgrywek, Lubieniankę Lubień Kujawski 4:1 (2:0).

V LIGA, KLASA OKRĘGOWA, GRUPA II - SEZON 2017/2018 - RUNDA JESIENNA - 13. KOLEJKA - 4.11.2017 R.
SZUBINIANKA SZUBIN - LUBIENIANKA LUBIEŃ KUJAWSKI 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 K. Zajdlewicz 12. - asysta M. Gwit, 2:0 K. Zajdlewicz 26. - asysta Polawski, 3:0 R. Jurek 51. - bez asysty, 4:0 D. Chojnacki 78. - asysta R. Jurek, 4:1 A. Pawlak 80. - asysta Osiński.

SZUBINIANKA (trener Wiesław Stepczyński): P. Pawlak - Kłosowski (33. Staszak), D. Chojnacki, Jaworski, Krawczyk - Machowski (62. Jakubowski), Nicoara (75. Grabowski), M. Gwit, R. Jurek, Polawski - K. Zajdlewicz (66. Obremski).
Żółte kartki: R. Jurek, D. Chojnacki.

LUBIENIANKA (trener Piotr Olszewski): Walczak - Świerczyński, Dopieralski, Witczak, M. Szymczak - Kruger (46. Zuzo), Ambrożewicz, Jaśkiewicz, Olczak (60. A. Pawlak), Osiński (84. M. Pietrusiak) - Wichliński.
Żółte kartki: Dopieralski, Witczak.

SĘDZIOWAŁ: Patryk Walczak (Kruszwica), asystenci: J. Jędrzejczak, Błaszczyk. OBSERWATOR K-PZPN: Zbigniew Sobotka (Bydgoszcz).

Ławka rezerwowych
Szubinianka: Kobylarz, D. Bogusz, Marosz.
Lubienianka: Brykalski, Sz. Pietrusiak, A. Wiśniewski, Górecki.

ZAPIS RELACJI LIVE:

II POŁOWA
90+3' Koniec spotkania. Czwarta wygrana Szubinianki w tym sezonie ligowym stała się faktem.
90+1' Ponad bramką uderzył Polawski.
90' Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.
88' Gospodarze już praktycznie pewni pierwszego zwycięstwa u siebie w tym sezonie ligowym!
84' Obremski podał do Staszaka, ale ten był w momencie zagrania na pozycji spalonej.
84' Zmiana w drużynie Lubienianki - w miejsce Osińskiego, na boisku pojawił Pietrusiak.
81' Niecelnie z dystansu uderzył Jurek.
80' 4:1!! Honorowy gol dla zespołu gości - bramkarza Szubinianki pokonał Albert Pawlak, który otrzymał precyzyjne podanie ze skrzydła od Osińskiego.
78' 4:0!! Dariusz Chojnacki strzałem głową pokonał bramkarza gości.
75' Czwarta i ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy - Jakub Grabowski zastąpił Vasile Nicoarę.
74' Z kontrą wychodzili goście, w polu karnym Jaworski ofiarnym wślizgiem zablokował Wichlińskiego.
73' Słupek uratował gości. Świetne zagranie Jurka do Staszaka, ale ten trafił tylko w słupek.
70' Groźna kontra w wykonaniu gości, prostopadłe podanie do A. Pawlaka, ale tego powstrzymał także Jurek, który również
70' Polawski, zamiast uderzyć próbował zagrać piłkę do Staszaka, ale ten był na pozycji spalonej, co wyłapał arbiter asystent.
68' Przechwyt szubinian i na sprytny strzał z dystansu zdecydował się Jakubowski. Niewiele zabrakło, a strzeliłby gola, piłka wylądowała na górnej siatce.
66' Obremski za Kamila Zajdlewicza - trzecia zmiana w drużynie szubińskiej.
65' Fatalny w skutkach był to błąd Walczaka - bramkarz Lubienianki za krótko wybił piłkę, ale na szczęście dla gości, Nicoara uderzył bardzo niecelnie.
62' Drugą zmianę przeprowadził również szkoleniowiec gospodarzy - z boiska zszedł Machowski, a na placu gry pojawił się Jakubowski.
60' Albert Pawlak za Patryka Olczaka - druga zmiana w ekipie z Lubienia Kujawskiego.
57' To mogło, a nawet powinno być 4:0 dla gospodarzy. Świetne zagranie Machowskiego do Polawskiego, ale ten uderzył obok bramki.
54' Żółta kartka dla zawodnika Szubinianki, Dariusza Chojnackiego.
53' Staszak uderzył za lekko, by móc zaskoczyć bramkarza gości.
51' 3:0!! Gol - Robert Jurek uderzył z pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy Lubienianki i wpadła do siatki.
49' Polawski próbował zagrywać do Staszaka, ale ten wracał z pozycji spalonej.
48' Świetne zagranie do Zajdlewicza, jego strzał obronił Walczak.
46' Początek drugiej części spotkania. Zuzo za Krugera - zmiana w zespole Lubienianki.

I POŁOWA
45+1' Koniec pierwszej połowy.
45' Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.
44' Najlepsza okazja gości, uderzać próbował Jaśkiewicz, ale bardzo dobrze w bramce zachował się Pawlak, który powstrzymał napastnika przyjezdnych.
42' Druga żółta kartka dla zawodnika gości - tym razem ukarany za faul w środku pola kapitan Lubienianki, Łukasz Witczak.
39' Kompletnie nieudany strzał z dystansu Jurka.
33' Wymuszona zmiana w zespole Szubinianki - boisko opuścił Kacper Kłosowski, a w jego miejsce Szymon Staszak.
30' Rzut rożny dla szubinian. Wcześniej Świerczyński tak próbował nabić piłkę na nogi Krawczyka, że futbolówka trafiła również w niego. Jurek uderzył z dystansu, ale nie zaskoczył bramkarza Lubienianki.
28' Żółta kartka za faul w środkowej strefie boiska dla Jurka.
28' Machowski był ciągnięty za koszulkę w polu karnym, arbiter nie podyktował jednak rzutu karnego.
26' 2:0!!! Drugi gol Kamila Zajdlewicza, tym razem wykorzystał on zagranie Konrada Polawskiego.
25' Zajdlewicz był na spalonym. Po gwizdku oddał jeszcze strzał, za co upomniał go arbiter.
24' Machowski urwał się na prawym skrzydle i próbował zagrać do Jurka, ale zrobił to niedokładnie i piłkę złapał bramkarz Lubienianki.
21' Zakotłowało się w polu karnym szubinian, czujnie jednak zachował się Jaworski, który uprzedził Wichlińskiego. Ponadto, obrońca Szubinianki był faulowany.
20' Przewagę mają szubinianie. Teraz uderzał Nicoara, ale wprost w dobrze ustawionego w bramce Walczaka.
17' Z niezłą kontrą wychodzili gospodarze. Strzał Jurka był jednak niedokładny. W kontrze gości, Jaworski wybił na rzut rożny piłkę, którą dośrodkowywał M. Szymczak.
14' Uderzali Jurek, a następnie Polawski - ich strzały z kłopotami obronił Walczak.
13' Kontra gospodarzy i na skraju linii pola karnego, faulowany Polawski. Żółtą kartką ukarany Dopieralski.
12' 1:0!! Kamil Zajdlewicz precyzyjnym uderzeniem w dolny róg pokonał bramkarza gości.
10' Walczak wypiąstkował piłkę, którą z rzutu rożnego dośrodkowywał Machowski.
7' Gwit świetnie uruchomił Zajdlewicza prostopadłym podaniem, ale ten zamiast uderzyć, popełnił błąd i w konsekwencji już zza linii końcowej podał do Polawskiego.
4' Faul Machowskiego w środkowej strefie boiska. Arbiter na razie nie sięgnął po kartkę, zawodnik Szubinianki został upomniany przez sędziego.
1' Jurek prostopadle zagrywał do Polawskiego, ale tego uprzedził Świerczyński i wybił piłkę na aut.
1' Początek spotkania, od środka rozpoczęli przyjezdni.

Przed meczem. Szubinianie zagrają praktycznie w takiej samej jedenastce, jak przed tygodniem w wygranym 4:2 wyjazdowym starciu z Wisłą Dobrzyń. Doszło w niej tylko do jednej zmiany - za Przemysława Wesołka (jest kontuzjowany i zabraknie go także w dwóch ostatnich meczach tej rundy), zagra Kamil Zajdlewicz.