Zamknij
REKLAMA

23 dni przygody - Na Uazach do Kirgistanu [FILM]

19:03, 25.02.2018 | tekst: RBP
REKLAMA
Skomentuj

Szubińska biblioteka publiczna kontynuuje cykl spotkań z podróżnikami. Po amatorach autostopu przez Azję i jazdy rowerem sympatycznego małżeństwa na rowerach przez kilka  kontynentów, gościliśmy w piątek, 23 lutego 2018 r. śmiałków podróżujących do Kirgistanu najczęściej psującymi się samochodami świata!

Podróż przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan do Kirgistanu nie była prostym przejazdem samochodami. Po pierwsze Uazy to nie są zwykłe samochody, to legenda motoryzacji rosyjskiej, którą "kocha się lub nie rozumie" – jak głosi hasło reklamowe tych pojazdów. Po drugie podróż przez kraje byłego ZSRR  to jedno wielkie wyzwanie obfitujące nie tylko w liczne awarie, ale też “boje z celnikami”.

[WIDEO]103[/WIDEO]

Uczestnicy 23. dniowej wyprawy Robert Woźniak i Tomasz Brzykcy opowiadali o koleżeńskim przemytniku z Ukrainy, niegościnnej Rosji, przyprawiającym o depresję, niekończącym się stepie Kazachstanu i wspaniałych, życzliwych Kazachach i Kirgizach, obydwaj  z Bydgoszczy i Karol Lewandowski z Łabiszyna.

Barwna historia naszych gości ilustrowana była licznymi zdjęciami. Smak przygód z tej wyprawy zostanie jeszcze długo z nami.

(tekst: RBP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone