Zamknij
REKLAMA

Dwadzieścia lat wizyt w Szubinie

09:01, 08.08.2018 | MZS
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 2 sierpnia 2018 r., Szubin odwiedziła grupa byłych mieszkańców naszego miasteczka i byłego powiatu szubińskiego. Gości witał w Szubinie burmistrz Artur Michalak, były burmistrz Ignacy Pogodziński, Bernadeta Kowalska, która od lat pielęgnuje współpracę Szubina z Bergen, i Kamila Czechowska z Muzeum.

Niemcy z Bergen, którzy urodzili się w Szubinie lub na terenie powiatu szubińskiego, od kilku lat w sentymentalnej podróży wracają do kraju swego dzieciństwa. Dzisiaj oni lub ich rodziny odwiedzają domy, w których kiedyś mieszkali, zachodzą do kościoła, składają kwiaty pod tablicą pamiątkową na byłym cmentarzu ewangelickim w Szubinie. Szlak ich wędrówki wiedzie zawsze przez Muzeum, w którym tym roku przygotowano wystawę pt. NIM NASTAŁA WOLNOŚĆ. Wystawa czasowa związana jest z okresem zaboru pruskiego w naszym mieście i powiecie szubińskim, który powstał na początku XIX w. i wiązał się z rozwojem miasta jako centrum administracji pruskiej.

Niemicy zwiedzili także wystawy stałe w murach szubińskiego muzeum. Po raz dwudziesty organizatorem był jak zwykle Helmut Behrends, który uhonorowany został przez burmistrza Artura Michalaka pamiątkowym dyplomem
 

(MZS)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone