Zamknij
REKLAMA

Wojewódzkie Manewry Ratownicze - Zalesie 2017", OSP Szubin na podium

15:47, 24.04.2017 | OSP Szubin
REKLAMA
Skomentuj

 I Wojewódzkie  Manewry Ratownicze  ZALESIE 2017', które  miały miejsce w Gminie Chełmża w dniach 22-23.04.2017r. dowiodły, kto z uczestników potrafi najlepiej udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy. A było komu i z kim rywalizować. W tegorocznej edycji udział wzięły zastępy ratowników, w skład których weszli mundurowi PSP, Miejskiej Straży, OSP, pracownicy WOPR i młodzież szkolna, w tym klasy mundurowe. Manewry ratownicze, jakie  miały miejsce w Zalesiu, w naszym województwie  odbyły się po raz pierwszy. Celem przeprowadzonych zawodów było przede wszystkim doskonalenie procedur kwalifikowanej pierwszej pomocy, pracy w zespole jak również współdziałania ze służbami medycznymi.

Uczestnicy manewrów mieli okazję przećwiczyć postępowanie z osobami poszkodowanymi w różnych sytuacjach jak wypadek samochodowy, motocyklowy, poszkodowany z raną kłutą czy utrata kończyny.  Na pewno jest to nowe i dobre doświadczenie dla młodzieży uczestniczącej w manewrach, która tym sposobem nabyła wielu  potrzebnych w życiu umiejętności, które sprowadzają się do jednego – mogą ratować życie drugiemu człowiekowi. Po zakończeniu każdego symulowanego zdarzenia, sędziowie omówili  działania ratowników, zwracali uwagę na popełnione błędy i dokonali oceny zastępów.

Zwycięzcy w kategorii młodzieżowej to: 
I m.- Zespół Szkół we Wroniu, II m.- Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego w Choceniu, III m. – Gimnazjum im ks. Piotra Sosnowskiego w Bysławiu.

Zwycięskie puchary w kategorii profesjonaliści trafiły do drużyn:
I m. – OSP Wąbrzeźno, II m. – OSP w Szubinie i III m. – OSP w Solcu Kujawskim. 

Puchar OPEN ufundowany przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego trafił do wspólnej drużyny Miejskiej Straży Pożarnej i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Toruniu.

Łącznie rywalizujących drużyn było 18. Każda z drużyn składała się z czterech osób plus opiekun drużyny. Manewry odbyły się na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Zalesiu. Zawodnicy, których gościli organizatorzy z Gminy Chełmża zjechali niemalże z całego województwa. Miejscowości, z których dotarli na manewry to m.in.: Wronie, Tuchola, Szubin, Głuchowo, Toruń, Choceń, Bysław, Solec Kujawski, Kończewice czy Kuczwały. Organizatorami imprezy byli: wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Franciszek Piróg  i prezes OSP Grzegorz dh Michał Koszela. Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda kujawsko-pomorski.

Udział w uroczystości podsumowania manewrów wzięli m in.: dyrektor Biura ds. Obsługi Delegatury Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu Dariusz Zagrabski, starosta toruński Mirosław Graczyk, przewodniczący Rady Gminy Chełmża Janusz Iwański, zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu st. kpt Jacek Kaczmarek, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu st. bryg. Sławomir Kamiński, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chełmży kpt. Sławomir Grudziński, komendant Straży Miejskiej w Toruniu i prefekt Wojewódzki Straży Miejskich i Gminnych Mirosław Bartulewicz, naczelnik Wydz. Prewencji Komisariatu w Chełmży st.asp. Lech Bukowski. Podczas trwających manewrów zawodnicy skorzystali z gościnności Gimnazjum w Pluskowęsach.

Drużyna OSP Szubin wystartowała w składzie: Katarzyna Czechowska, Angelika Rutkowska, Patryk Batarowicz, Jakub Grunt

 

materiał: Gmina Chełmża / OSP Szubin

(OSP Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone