Zamknij
REKLAMA

XVII eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej dla powiatu nakielskiego

12:00, 13.11.2017 | MZS
REKLAMA
Skomentuj
zdjęcie: MZS

W dniu 9 listopada 2017 roku w Sali Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbyły się XXVII eliminacje Olimpiady Wiedzy Rolniczej dla powiatu nakielskiego, której organizatorem był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Do testu przystąpiło 23 młodych rolników (do lat 40) z powiatu nakielskiego. Test liczył 40 pytań na odpowiedzi których uczestnicy mieli 60 minut czasu.

Po zakończeniu testu Komisja Egzaminacyjna w składzie:Alicja Hoffmann, przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Szubinie, Zdzisław Żygas, kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Nakle, Tomasz Kokoszewski, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Nakle. Dokonała oceny i wyłoniła zwycięzców.
I miejsce zdobył wielokrotny już laureat poprzednich edycji olimpiad rolnik z Królikowa gm. Szubin - Dariusz Nowastowski
II miejsce zajął rolnik z Trzeciewnicy gm. Nakło - Tomasz Sadowski
III miejsce zajął rolnik ze Smolnik gm. Szubin - Adam Tabuła

W czasie obrad Komisji rolnicy wysłuchali szkolenia na temat: Rachunkowość rolna w gospodarstwie rolnym, które przeprowadził Tomasz Wachowiak - doradca KPODR.

Dzięki licznym sponsorom jak Urzędy Gmin, Starostwo Powiatowe, Banki Spółdzielcze, Bank BGŻ, firmy obsługujące rolników oraz osoby prywatne z terenu powiatu nakielskiego wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. Zwycięzca weźmie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 23 listopada 2017 r. w Przysieku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za ufundowane nagrody oraz Pani Dyrektor Muzeum w Szubinie Kamili Czechowskiej za udostępnienie pomieszczeń w celu przeprowadzenia olimpiady.

tekst: Tomasz Wachowiak

(MZS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone