Zamknij
REKLAMA

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szubinie [FILM]

08:38, 09.03.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

Wystawy, strzelanie, bieg Tropem Wilczym, rajd rowerowy oraz wykłady. Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szubinie rozpoczęły się 1 marca 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej gdzie zostały zaprezentowane dwie wystawy. Wystawa IPN Delegatura w Bydgoszczy pt. „Dla Ciebie Polsko i Dla Twojej Chwały Żołnierze Wyklęci z Pomorza i Kujaw” oraz wystawa fotograficzna pt. "Łączka 2017”. 

[ZT]7680[/ZT]

W sobotę, 3 marca 2018 r. rozpoczęły się IV zawody strzeleckie które trwały dwa dni, w których zawodnicy zmagali się w strzelaniu z broni pneumatycznej na strzelnicy Kaliber w ZSP w Szubinie oraz z broni z bocznym zapłonem na strzelnicy na "Wesółce". Wyniki poniżej.

W niedzielę, 4 marca 2018 r. były kontynuowane zawody strzeleckie na strzelnicy „Wesółka” gdzie równocześnie odbywał się bieg Tropem Wilczym, VI edycja ogólnopolska a II w Szubinie. Zawody strzeleckie oraz bieg Tropem Wilczym objął Honorowym Patronatem Burmistrz Szubina. W biegach na sześciu dystansach wzięło udział 148 osób z czego część wzięła również udział w zawodach strzeleckich. 

[WIDEO]111[/WIDEO]

Wyniki na poszczególnych dystansach przedstawiają się następująco. (trzy pierwsze miejsca)

200 metrów

Dziewczęta
1. Kornelia Zielińska
2. Iga Morawska
3. Marcelina Lubawy

Chłopcy
1. Piotr Filipiak
2. Antoni Zieliński
3. Piotr Morawski
 

500 metrów

Dziewczęta
1. Weronika Filipiak
2. Karina Kwapich

Chłopcy
1. Oliwier Nadratowski

900 metrów

Dziewczęta
1. Ania Sczech
2. Adrianna Pawlak
3. Weronika Dudkiewicz

Chłopcy
1. Dorian Kwapich
2. Maciej Sobczak
3. Kacper Zwoliński

1963 metry – bieg główny

Panie
1. Magdalena Burzyńska
2. Ewa Szczepaniak-Łatka
3. Agata Morawska

Panowie
1. Jan Goclik
2. Marcel Grabowski
3. Patryk Olszewski

7 km

Panie
1. Agnieszka Mielecka
2. Małgorzata Kaliszewska
3. Sandra Szymczak

Panowie
1. Miłosz Bombilski
2. Łukasz Packi
3. Łukasz Zięba

14 km

Panie
1. Sylwia Chmara
2. Agata Potrzebowska
3. Marta Chmara

Panowie
1. Dawid Nowak
2. Piotr Grochowiak
3. Rafał Sobieralski

Mimo że to był bieg pamięci to rywalizacja była jak na mistrzostwach świata. Każdy z uczestników biegów otrzymał pamiątkowy medal. Do dyspozycji wszystkich osób była dostępna kuchnia polowa gdzie serwowano grochówkę, kiełbasy z ogniska, chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Nikt głodny nie wrócił do domu.

Wyniki Strzelana z dnia 03 marca 2018 r. - Strzelnica SKS Kaliber przy ZSP Szubin
(karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny)

Lp. Imię, nazwisko /karabin/ /pistolet/ Razem Dwubój
1. Agnieszka SMEJA 118 86 204
2. Tomasz SMEJA 115 87 202
3. Stanisław KANT 105 96 201
4. Martyna GWARDZIK 95 87 182
5. Mariusz WALCZAK 95 82 177
6. Jan TOMASZEWSKI 82 90 172
7. Piotr SMOLIŃSKI 87 75 162
8. Michał SZWEDA 81 77 158
9. Patrycja IDZIKOWSKA 82 70 152
10. Magdalena TOMASZEWSKA 89 60 149
11. Marcin POLAWSKI 78 71 149
12. Michał PIETRZAK 67 81 148
13. Sebastian JORAS 51 87 138
14. Maciej REJMENT 65 71 136
15. Marcin KLIMEK 63 69 132
16. Kamil SMOLIŃSKI 59 72 132
17. Jacek PASZKIEWICZ 67 60 127
18. Marcin KLOCKOWSKI 65 53 118
19. Patrycja MAKAROŃSKA 62 69 131
20. Paweł BRUSKI 52 79 131

Wyniki Strzelana z dnia 4 marca 2018 r. - Strzelnica Bractwa Kurkowego w Szubinie
(karabin boczny zapłon, pistolet boczny zapłon)

Lp. Imię nazwisko /karabin/ /pistolet/ - Dwubój
1. Piotr SMOLIŃSKI 76 84 160
2. Leszek MAGDZIARZ 73 83 156
3. Stanisław KANT 61 94 155
4. Jan TOMASZEWSKI 58 93 151
5. Stanisław SYTEK 62 88 150
6. Mateusz FIJPŁEK 49 90 139
7. Andrzej SZPLITT 62 59 121
8. Jakub PYCIOR 32 84 116
9. Robert SALEWSKI 93 18 111
10. Maciej REJMENT 25 83 108
11. Radosław BŁOCHWIAK 35 66 101
12. Piotr JAMRUG 38 62 100
13. Bartosz SMOLIŃSKI 29 67 96
14. Paweł DOBIES 66 29 95
15. Aleksandra MICHALAK 0 89 89
16. Marta PASZKIEWICZ 0 86 86
17. Mariusz WALCZAK 46 35 81
18. Grzegorz LEWANDOWSKI 47 33 80
19. Michał PIETRZAK 55 24 79
20. Jarosław PAKUŁA 53 19 72

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji biegu: Gminie Szubin, Stowarzyszeniu Wspólna Gmina Szubin, Szubińskiemu Domu Kultury, Wydawnictwu Profill z Szubina, Wydawnictwu Miles z Krakowa, wydawcy kwartalnika „Wyklęci”, OSP Szubin, 7 Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej "Feniks” z Szubina i każdemu, który w choć w najmniejszym stopniu pomógł przy organizacji biegu. Imprezie towarzyszyło Stowarzyszenie Patriotyczno Historyczne 1939 z Nakła które już po raz drugi wystawiło inscenizację obozu partyzanckiego.

Tego samego dnia odbył się również II Rajd Rowerowy Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany przez Szubiński Klub Rowerowy.

W poniedziałek, 5 marca 2018 r. na zakończenie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się prelekcje redaktora naczelnego kwartalnika „Wyklęci” w dwóch szkołach w Szubinie, dwóch szkołach w Żninie a następnie Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie oraz w siedzibie Stowarzyszenia Patriotyczno Historycznego 1939 w Nakle. (wkrótce film i relacja na stronie )

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone