Zamknij
REKLAMA

Strażacy interweniowali w Śmielinie i Szubinie

16:14, 13.02.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

13 lutego 2018 roku około godz. 12:30 powiadomiono stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią o pożarze budynku jednorodzinnego przy ul. Kościelnej 17 w Śmielinie. Pod wskazany adres zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, w tym podnośnik oraz po zastępie z OSP Sadki, Anieliny, Bnin i Jadwiżyn.

Po przybyciu na miejsce zastano palące się poddasze budynku parterowego (dawna szkoła) i przystąpiono do akcji gaśniczej. Po zlokalizowaniu źródła ognia i ugaszeniu przystąpiono do oddymiania budynku. Spaleniu uległo wnętrze poddasza oraz część dachu. Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy kobiecie, która podtruła się dymem. Działania zakończono po godz. 14:00. Podczas prowadzonych działań gaśniczych w Śmielinie teren działania JRG nr 1 zabezpieczała OSP w Nakle nad Notecią.

Około godz. 11:30 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym ze sklepów na terenie osiedla bydgoskiego w Szubinie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. 

Działania strażaków polegały m.in. na rozebraniu otuliny komina z waty szklanej, która się zajęła ogniem oraz przewietrzeniu pomieszczenia. 

Do zabezpieczenia rejonu zadysponowano OSP Szubin. 

 

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone