Zamknij
REKLAMA

Kolejny rocznik pierwszoklasistów przeszkolony z kajakarstwa

15:34, 22.09.2017 | LO Szubin
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek, 18 września 2017 r. klasa I szubińskiego liceum odbyła szkolenie kajakowe w Wąsoszu w ramach projektu powiatowego na zajęcia pozalekcyjne pt. ”Stawiam na aktywny wypoczynek”.

Szkolenia kajakowe wpisały się już na stałe w ramy programowe naszej szkoły i od lat są prowadzone przez doświadczonych instruktorów kajakarstwa : pana Jacka Maćkowskiego, Tomasza Półtoraka i Tomasza Bodnara, z którymi współpracujemy już od wielu lat.

Młodzież pod czujnym okiem instruktorów poznawała tajniki kajakarstwa:

  • jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z kajaka – zasada trzech punktów podparcia,
  • jak sterować kajakiem,
  • jak trzymać i używać wioseł.

Twoje dziecko trenuje piłkę nożną czy koszykową, gra w tenisa, jeździ konno, trenuje judo czy boks, może tańczy Hip-Hop, biega w klubach sportowych? Uczestniczy w pozalekcyjnych zajęciach sportowych? Super, ale czy jesteś pewny, że Twoje dotychczasowe ubezpieczenie obejmowało ochroną od nieszczęśliwych wypadków dla wyczynowego uprawiania sportu. Już od dzisiaj nie musisz się tym martwić, wybierz świadomie ubezpieczenie NNW dla twojego dziecka, które w standardzie ma wyczynowe uprawianie sportu, bez zbędnych klauzul i wykluczeń. Wybierz spośród 6 wariantów odpowiednie dla Ciebie ubezpieczenie - KUPUJĄC ON-LINE zyskujesz 10% Rabatu >>>> Na jednej polisie możesz ubezpieczyć wszystkie swoje dzieci od przedszkola po studia.

Oczywiście podstawową rzeczą było bezpieczeństwo, o którym na każdym kroku przypominali instruktorzy. Każdy z uczestników obowiązkowo pływał w kamizelce ratunkowej. Uczniowie ćwiczyli pływanie na kajakach jedynkach i dwójkach. Warunki pogodowe nie były łatwe, gdyż silny wiatr utrudniał manewrowanie, a woda wlewała się do kajaków. Ale nikt się nie poddawał i na koniec chętni przystąpili do rywalizacji w regatach kajakowych, które wygrała Weronika Bodnar pokonując dystans w najkrótszym czasie.

Podsumowaniem szkolenia było wspólne ognisko, gdzie można było się ogrzać i wysuszyć oraz zjeść pyszne kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały.

Dziękujemy wszystkim za udział i wkład pracy w szkolenie oraz Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią za dofinansowanie naszego projektu na zajęcia pozalekcyjne pt. "Stawiam na aktywny wypoczynek".

(LO Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone | 2018