REKLAMA

Z pałuckimi śpiewami w Cukierni Państwa Leszczyńskich

10:00, 21.04.2017 | PS 2 Szubin
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 20 kwietnia 2017 r. grupa popołudniowa Słoneczek z Samorządowego Przedszkola nr 2 udała się do Cukierni Państwa Marii i Piotra Leszczyńskich. W rodzinnej atmosferze dzieci razem z córką właścicieli cukierni Lenką, poznawały ciekawą pracę cukiernika. Poznały pomieszczenie oraz różne urządzenia służące do produkcji ciast i ciasteczek. Największą radością dla dzieci była możliwość samodzielnego wykonania ciastek. Dzieci przystąpiły do wałkowania, wyrabiania, kulania i formowania ciasteczek podśpiewując pałuckie piosenki. Chętnie pomagały w układaniu gotowych ciastek na blachy i przyglądały się w jaki sposób wędrują do rozgrzanego pieca. Nad wszystkim pieczę sprawowała pani Kasia, która chętnie służyła radą i pomocą. W czasie, kiedy dzieci z niecierpliwością czekały na własne wypieki, mogły w tym czasie dalej naśladować niełatwą pracę cukiernika.

Po zakończeniu pracy, Słoneczka otrzymały zapakowane w karton ciasteczka. Degustacja ich odbyła się po powrocie do przedszkola. W podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci podarowały właścicielom papierowy tort, wykonany przez mamę Karolinki oraz pięcioletniej „mistrzyni cukiernictwa” Lence, czerwone serduszko za zdradzenie rówieśnikom już wyuczonego „kulinarnego zawodu”.

Serdecznie DZIĘKUJEMY Państwu Leszczyńskim za wspaniałą i serdeczną gościnę, za czas poświęcony, cierpliwość oraz przekazaną wiedzę i umożliwienie jej nam w praktyce. Dzięki tej wizycie mieliśmy możliwość poznania „od kuchni” pracy cukiernika i dalszego poznawania naszej małej Ojczyzny.

(PS 2 Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone | 2018