Zamknij
REKLAMA

Kryminalni zabezpieczyli marihuanę i papierosy bez polskiej akcyzy

12:20, 08.11.2017 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Prawie 370g marihuany i papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci w jedynym z mieszkań w Nakle. Właściciel zakazanych środków i nielegalnego towaru już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w miniony poniedziałek (6.11.17), wtedy nakielscy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta 29-latek posiada znaczne ilości marihuany i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Aby sprawdzić swoje informacje, tego samego dnia rano, pojechali pod ustalony adres.

Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez nakielanina oraz pomieszczeń gospodarczych mundurowi znaleźli dwa worki z suszem roślinnym o łącznej wadze prawie 370 g. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana. Ponadto, policjanci znaleźli także kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczonych zostało 8600 sztuk.

Właściciel zakazanych środków i nielegalnego towaru został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, a także zarzuty z kodeksu karnego skarbowego za przechowywanie papierosów bez polskiej akcyzy.

Wczoraj (7.11.17) 29-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel zdecydował o policyjnym dozorze oraz poręczeniu majątkowym dla podejrzanego. Zachowanie mieszkańca Nakła oceni sąd.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast jaka zostanie wymierzona kara za przechowywanie papierosów bez akcyzy wiadome będzie po wycenie strat, jakie poniósł Skarb Państwa. Wycenę tę przygotuje Urząd Celny.

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Lew PawełekLew Pawełek

2 0

Rzeczywiście, wyrządził szkodę, ale państwu, mi nie. Kiedy państwo wyrządza...notorycznie...szkodę zwykłemu obywatelowi (typu 1400-1800zł na złożone dłonie przy kasie), to zwykły podatnik nie ma zdania. Może się nawet podpalić pod sejmem czy sądem - władza ma to w odbycie. Człowiek kombinuje jak może przy dzisiejszych cenach, nie tylko przy tytoniu i wszelakich używkach, ale i żywności przede wszystkim. Państwo samo doprowadza do zwiększania się tego typu sytuacji. 22:59, 08.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone