Zamknij
REKLAMA

Mieszkaniec Szubina ujął kierowcę, który miał w organizmie ponad 3,5‰ alkoholu

12:04, 09.11.2017 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec Szubina, który widząc jadącego całą szerokością drogi volvo bez chwili wahania zatrzymał auto, wyciągnął kierowcę z pojazdu i na miejsce wezwał policję. Okazało się, że ujęty 33-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Zgłoszenie o tym, że na ulicy Kochanowskiego w Szubinie obywatel ujął nietrzeźwego kierowcę wpłynęło do dyżurnego miejscowego komisariatu wczoraj (08.11.17) około 16.30. Skierowani na miejsce policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że zauważył on jadące od krawężnika do krawężnika, całą szerokością drogi volvo i na tej podstawie stwierdził, że kierowca auta jest pijany. Dlatego też postanowił zatrzymać pojazd i uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę. Długo nie trwało, jak obywatelowi udało się zatrzymać volvo. Wtedy też wyciągnął zza kierownicy 33-latka i na miejsce wezwał policję. 

Przekazany mundurowym mężczyzna został w komisariacie sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Szubina trzeźwiał pod opieką rodziny. Niebawem policjanci przedstawią mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Zachowanie 33-latka oceni sąd, do którego zostaną przekazane materiały sprawy.

Obywatelska postawa jaką wykazał się mieszkaniec Szubina zatrzymując pijanego kierowcę zasługuje na słowa najwyższego uznania. Być może swoją zdecydowaną postawą mężczyzna zapobiegł tragedii.

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

UżytkownikUżytkownik

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


BbbBbb

1 0

jesteś cymbałem ale zarazem Twój komentarz jest zabawny 22:07, 09.11.2017


nieważne nieważne

5 0

Brawo dla tego kierowcy co zareagował! aż strach wychodzić przez takich pijaków na ulicę trzeba być *%#)!& żeby wziąść w takim stanie za kierownice 21:54, 10.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bumbum

3 0

bezmózg.. tyle w temacie 15:21, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone