Zamknij
REKLAMA

Stracił prawo jazdy za niebezpieczne manewry

21:00, 02.02.2018 | KPP Żnin
REKLAMA
Skomentuj

W ubiegłą środę policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 37-letniemu łabiszynianinowi, który w Lubczu na drodze krajowej nr 5 wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania. Teraz sąd rozstrzygnie, kiedy mężczyzna odzyska uprawnienia.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w ubiegła środę (24.01.18) czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących drogą krajową nr 5. Przy użyciu videorejstratora zamontowanego w radiowozie, zarejestrowali niebezpieczny manewr wyprzedzania, jaki wykonał 37-letni mieszkaniec gminy Łabiszyn. Mężczyzna poruszając się samochodem marki Volvo, zignorował znak poziomy „P-4” linia podwójna ciągła i podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego, na łuku drogi oznaczonym znakiem drogowym jako niebezpieczny zakręt. Zmusił kierowcę radiowozu do hamowania i zjechania na pobocze.

Podczas kontroli okazało się, że pojazd jest zarejestrowany na terenie Wielkiej Brytanii, kierownica znajduje się po prawej stronie samochodu, co dodatkowo utrudnia widoczność podczas wyprzedzania. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Wobec kierującego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, który zadecyduje kiedy mężczyzna odzyska prawo jazdy. Za wykroczenie z art. 86§1 Kodeksu Wykroczeń grozi kara grzywny. Sąd może orzec również zakaz prowadzenia pojazdów.

(KPP Żnin)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

ghhghh

3 0

i slusznie chlopaki z policji 21:16, 06.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone