Zamknij
REKLAMA

Piękna i gładka

08:37, 20.11.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Wszystkie kobiety marzą o pięknej i gładkiej cerze, twarzy pozbawionej niedoskonałości, przebarwień czy też pękających naczynek lub niedoskonałości. Taka cera świadczy o młodości, odpowiednim dbaniu o siebie i jest oznaką zdrowia. Bardzo często jednak różne problemy, jakie pojawiają się na skórze, są wynikiem błędów w pielęgnacji, inne wyraźnie świadczą o tym, że coś niedobrego może dziać się z organizmem. Warto w taki właśnie sposób spojrzeć na skórę.

Mapa organizmu

Warto problemy skórne potraktować poważnie, ponieważ, jak podkreślają specjaliści z dolecz.pl, to one właśnie mogą pomóc nakierować nas na prawdziwe przyczyny. Organizm jest jak dobrze stworzona maszyna, jeśli coś przestaje w niej działać odpowiednio, widać to na skórze czy też możemy to ocenić po wyglądzie włosów czy paznokci.

Problemy skórne twarzy mają więc swoją genezę zazwyczaj w nieprawidłowościach różnych układów – hormonalnego, trawiennego i nerwowego. Czasami zdarza się również, że cera staje się szara, matowa i bardzo zmęczona, a spowodowane to jest chorobą czy też czynnikami stresowymi.

Po pierwsze oczyszczenie

Artykuły o problemach skórnych, które opisują problemy skórne na twarzy, podkreślają, że to właśnie zewnętrzna nasza powłoka jest tym organem, przez który pozbywamy się toksyn z organizmu. W ten sposób powstają tak znienawidzone przez nas pryszcze, wysypki, wągry czy też egzemy. Ich umiejscowienie na twarzy może świadczyć o zaburzeniach konkretnych organów. I tak na przykład wyprysk na czole może świadczyć o złej pracy jelit, a na nosie o zmianach w układzie hormonalnym. Pryszcze na policzkach mogą pojawiać się, gdy spędziliśmy za dużo czasu na przykład w dymie papierosowym.

Innym problemem dla wielu kobiet są zmarszczki. Faktem jest, że od nic nie uciekniemy i z wiekiem robią się coraz bardziej wyraźne. Z drugiej strony to właśnie one tworzą charakter i świadczą o osobowości. Zarówno emocje, jak i mimika odbijają się na skórze. Warto pamiętać, że najpóźniej zmarszczki zagoszczą na twarzy osób o cerze tłustej.

Warto zwrócić uwagę również na wygląd warg. Ten niewątpliwy atrybut kobiecości jest doskonałym barometrem zdrowia. Jeśli są mocno czerwone, może to świadczyć o nadciśnieniu, sine mogą kierować nasze myśli na kłopoty z krążeniem lub nawet z sercem. Blade usta bardzo często świadczą o niedotlenieniu. Kolejnym ważnym punktem na mapie są oczy. Worki pod oczami mogą świadczyć o zarwanej nocy lub nawet kilku, ale mogą również być sygnałem problemów z układem krążenia lub oddechowym. Stres odbija się ciemnymi kręgami pod oczami oraz tikami nerwowymi – czyli na przykład częstym mrużeniem.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone