Zamknij
REKLAMA

Sale konferencyjne – jakie muszą mieć wyposażenie?

09:08, 30.03.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Wyposażenie sal konferencyjnych to jeden z głównych czynników, decydujących o ich wyborze. Co muszą „w sobie” mieć, by jak najlepiej spełniały swoje zadanie? Wszystko zależy, kto z nich korzysta.

Gdzie zorganizować wydarzenie?

To najpoważniejszy problem, gdy chcemy wynająć salę konferencyjną. Możliwych miejsc w okolicy jest tyle, że nie wiemy od czego zacząć. Możemy kierować się oczywiście ceną, jednak to nie zawsze dobry wybór. Lepiej pod uwagę wziąć bardziej miarodajne i obiektywne czynniki. Najważniejszym jest ilość osób, która weźmie udział w wydarzeniu. Jeżeli planujemy zorganizować szkolenie dla pracowników naszej firmy, kwestia potrzebnej przestrzeni przestaje być problemem. Już na etapie planowania wiemy, ile osób powinno/jest zainteresowanych odbyciem szkolenia. Dzięki temu możemy przejść do kolejnego etapu – precyzowania kolejnych wymagań względem sali konferencyjnej. Co innego, gdy nie możemy sprecyzować ilości osób, które się pojawią. Taki problem mają organizatorzy różnego rodzaju spotkań i konsultacji. Jeżeli jesteś kandydatem na radnego swojego osiedla i chcesz dowiedzieć się, czego potrzebują mieszkańcy, wynajmiesz salę konferencyjna. Jednak jak dużą? Nie wiesz, czy przyjdzie 10 osób, czy może 100. Wynajmiesz duże pomieszczenie, stracisz więcej pieniędzy a efekt będzie daleki od oczekiwanego. Z kolei zbyt mały lokal może zniechęcić osoby, które zbyt długo będą zmuszone czekać poza nim.

 

W co powinny być wyposażone sale konferencyjne?

W chwili, gdy uporasz się z wyborem odpowiednio dużego miejsca, czas na wybór wyposażenia. Pamiętaj, że są sale konferencyjne, które mają profesjonalny sprzęt, jak i takie, w których jest tylko podstawowy pakiet. Ten drugi wariant jest przeznaczony głównie dla małych spotkań. Wystarczy zapewnić odpowiednią ilość krzeseł, stół/pulpit dla prelegenta oraz kilka mikrofonów. Nagłośnienie jest szczególnie istotne, bowiem bez dobrego sprzętu audio, ciężko jest wygłosić jakiekolwiek przemówienie. Lepsze, a co za tym idzie, droższe sale konferencyjne w Zakopanem, mają bogatsze wyposażenie. Jeżeli szukamy sali, w której będzie można przeprowadzić szkolenie, musi ona mieć nie tylko wysokiej jakość mikrofony i głośniki, ale również sprzęt komputerowy. Przede wszystkim rzutnik multimedialny oraz miejsce do wyświetlania treści. Nie zaszkodzi również tablica do pisania, znana jako flipchart. Jeżeli liczy się dla nas wygoda, warto poszukać sali konferencyjnej, która zapewnia lepszej jakości krzesła. Pamiętajmy również, by wybrać miejsce, które ma duży parking. Jeżeli spodziewamy się, że większość uczestników przyjedzie autem, niezbyt dobrze widziane będzie kazać im iść kilkaset czy więcej metrów z innego parkingu.

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone