Zamknij
REKLAMA

Strażacy z OSP ujawnili nielegalne wysypisko w okolicach Folusza

16.08, 18.05.2021 mm
Skomentuj
REKLAMA

Wieczorem, 16 maja 2021 roku OSP Królikowo zostało zadysponowane do pożaru łąk między Królikowem, a Słupami. Dojazd do miejsca zdarzenia był bardzo utrudniony z racji ukształtowania terenu. Na szczęście udało się opanować pożar i udaremnić jego rozprzestrzenienie.

 

Przy okazji alarmowego wyjazdu, druhowie z OSP Królikowo ujawnili nielegalne wysypisko na terenie obszaru Natura 2000 Łąki Trzęślicowe w Foluszu. Są to okolice miejscowości Słupy. 

Jak napisała w emailu, jedna z druhen OSP informująca naszą redakcję o zaistniałej sytuacji - Na zdjęciach widać jak okoliczni mieszkańcy wykorzystują ten urokliwy niedostępny dla samochodów i odludny teren.

Przypomnijmy, że Łąki Trzęślicowe w Foluszu (kod obszaru PLH 040027) o powierzchni ogólnej 2130,80 ha, w stanie posiadania Nadleśnictwa Szubin -  231,68 ha. Obszar ten obejmuje duży kompleks łąk świeżych i wilgotnych w Dolinie Środkowej Noteci, zbiorowisk łęgowych, torfowisk niskich porośniętych turzycowiskami i łozowiskami oraz roślinnością kserotermiczną na wydmach. 

Na granicy powiatu nakielskiego i żnińskiego Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podjął działania, w związku ze zgłoszeniem telefonicznym otrzymanym w dniu 18.05.2021 r. ok. godz. 12:00 od Urzędu Miejskiego w Łabiszynie, dotyczącym złożenia odpadów w postaci opon oraz beczek w m. Pszczółczyn. Inspektorzy WIOŚ udali się pod wskazany adres w celu przeprowadzenia wizji lokalnej.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono 20 sztuk zużytych opon pochodzących z pojazdów osobowych oraz cztery zamknięte beczki z nieznaną substancją. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Barcinie oraz Urząd Miejski w Łabiszynie.

(mm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%