Zamknij
REKLAMA

Działania „Bezpieczny Pieszy” w powiecie nakielskim

14:30, 08.03.2018 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (07.03.18r.) w godzinach 7 - 22, policjanci z nakielskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzili działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Działania te miały  na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w szczególności reagowanie na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

Mundurowi sprawdzali między innymi, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi,  jaki innych wykroczeniach mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Sprawdzane było także zachowanie pieszych. Funkcjonariusze przyglądali się, w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani byli także rowerzyści przejeżdżający niezgodnie  z przepisami przez przejścia dla pieszych i poruszający się chodnikiem.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 44 wykroczenia popełnione przez kierujących, z czego 33 kierowców za popełnione przewinienia otrzymało mandat, natomiast pozostałe 11 osób policjanci pouczyli, a także ujawnili  1 nietrzeźwego kierującego i zatrzymali prawo jazdy.

(KPP Nakło)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone