Zamknij
REKLAMA

O dwóch piratów drogowych mniej

15:00, 24.04.2019 | KPP Nakło
REKLAMA
Skomentuj

Dwóm kierowcom jednego dnia nakielska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o bezwzględne przestrzeganie ograniczeń prędkości, gdyż nadmierna prędkość może okazać się tragiczna w skutkach.

Prawo o ruchu drogowym jasno precyzuje, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, na okres 3 miesięcy traci prawo jazdy. Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązującego prawa i nie respektują ograniczeń prędkości.

Tylko jednego dnia, policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego skontrolowali dwóch kierowców, którym za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali prawa jazdy.

Niechlubnym rekordzistą był 24-letni mieszkaniec gminy Kcynia, który bmw gnał przez Zalesie mając o 76 km/h na liczniku więcej niż pozwalają przepisy. Nieco mniej, bo o 56 km/h za szybko jechał w Samoklęskach Dużych 34-letni kierowca opla vivaro.

Za złamanie przepisów mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Kierowca opla został ukarany 500 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Karę dla kierowcy bmw wyznaczy sąd.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o stosowanie się do ograniczeń prędkości, szczególnie tych obowiązujących w obszarach zabudowanych. Jedynie przestrzeganie przepisów oraz dostosowanie prędkości do warunków drogowych gwarantuje bezpieczną jazdę.

(KPP Nakło)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone