Zamknij

Nieoczywiste udogodnienia w apartamentach

15:26, 16.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Nazwanie obiektu noclegowego apartamentem samo w sobie już przyciąga gości. Niestety, praktyka pokazuje, że spora część takich obiektów nie tylko nie jest takim typem lokalu, ale przede wszystkim nie spełnia pewnych nieoczywistych wymogów, które przed apartamentem można postawić.

Dostęp do internetu

Można oczywiście wyjść z założenia, że goście zapewne dysponują dostępem do internetu za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych. Apartament powinien jednak zapewniać szybkie łącze, które pozwoli albo w ostatniej chwili skonsultować z przełożonymi plan prezentacji biznesowej, albo szybko przesłać rodzinie zdjęcia z wakacji. Nie może to być internet rodem z lat 90, tylko skuteczna i bezpieczna sieć bezprzewodowa o dużej przepustowości.

Kuchnia gotowa do działania

Nikt, niezależnie od celu podróży, nie ma czasu na zabawę w kucharza. Dobrze wyposażony aneks kuchenny to absolutne minimum, jakiego należy spodziewać się po apartamentach, a przez dobre wyposażenie można rozumieć na przykład nowoczesny ekspres do kawy. W apartamentach reklamowanych na yourfreedom.pl są to ekspresy na kapsułki, ale czasem wystarczy prostsza konstrukcja. Ważne, żeby lokal był naprawdę bogato wyposażony.

A co w łazience?

Tutaj można się bardzo zdziwić. Są takie apartamenty, których właściciele reklamują się tym, że w ich łazienkach jest papier toaletowy. Najwyraźniej nie dla wszystkich jest to oczywiste. Warto więc zaznaczyć, że w czasach, kiedy nawet niewielkie hoteliki oferują jednorazowe kosmetyki, takie „udogodnienia” stanowią raczej informację o tym, jak nisko w rzeczywistości gestor obiektu ustawił sobie poprzeczkę.

A to, że w łazience znajdzie się pralka czy suszarka do włosów – co zresztą w prawdziwym apartamencie nie będzie absolutnie niczym niezwykłym – pozwala zaplanować przyjemniejszy pobyt i zabrać ze sobą znacznie mniej rzeczy.

Problematyczne parkingi

W małych miastach i na obrzeżach tych większych parkowanie jest niezbyt kłopotliwe. Jednak apartamenty w centrum Warszawy zwykle nie dysponują własnymi miejscami parkingowymi. Wynika to z przepisów regulujących funkcjonowanie strefy płatnego parkowania. Właściciele obiektów nie są tu w stanie niczego bardziej ułatwić. Jedyne, co mogą zrobić, to poinformować swoich klientów o wysokości opłat i czasie ich obowiązywania. Jest to jeden z nielicznych nieuniknionych kosztów wyboru apartamentu w centrum stolicy. Tutaj więc udogodnień nie będzie – można tylko liczyć na uczciwe opisanie sytuacji przez właściciela, co też ma spore znaczenie.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone