Zamknij

Zawodnicy UKB Szubin w Toruniu wywalczyli 11 medali, gratulujemy

10:00, 30.01.2018 UKB Szubin
Skomentuj

Wiele powodów do zadowolenia miał prezes Uczniowskiego Klubu Biegacz im. Stefana Bąka w Szubinie, Kazimierz Krzywdzińki podczas rozgrywanych, na przepięknej hali lekkoatletycznej w Toruniu, w dniu 27 stycznia 2018 roku. Halowych Mistrzostw Województwa kujawsko-pomorskiego młodzików (U16), dzieci starszych (U14) oraz dzieci młodszych (U12). Podopieczni Sandry Pawlak, Elżbiety Czarneckiej Marka Wochny zdobyli w sumie 11 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Podwójnym złotym medalistą został Bartek Iskra, który w kategorii U16 po pasjonującym biegu finałowym zwyciężył w na 60 m, uzyskując wartościowy rekord życiowy 7,37 sek. oraz wygrywając skok w dal z wynikiem 5,89 m, tym samym powtórzył ubiegłoroczny sukces. Bardzo dobrze zaprezentowała się Natalia Staśkiewicz, która okazała się najlepszą sprinterką wśród dziewcząt rywalizujących w kategorii U14. W biegu na 60 m uzyskała wynik 8,40 sek. co jest jej nowym rekordem życiowym.

Najwięcej, bo aż 4 medale zdobyli płotkarze i płotkarki: Jagoda Krzyżanowska była druga z czasem 11,38 sek, Zuzia Krzyżanowska trzecia z czasem 11,73 sek, oraz Jakub Keiser zajął drugie miejsce z czasem 10,95 sek., i Szymon Adamczyk trzecie miejsce 10,98 sek. Wszystkie medale wyżej wymienieni zawodnicy zdobyli w biegu na 60 mppł w kategorii U16.

Dużą niespodziankę sprawiła Oliwia Jechna, która w biegu na 600 m wywalczyła srebrny medal w kategorii U12, uzyskując czas 2.05,08 sek. co, jest rekordem życiowym tej sympatycznej zawodniczki. Do tej medalowej puli zawodnicy UKB Szubin dołożyli się jeszcze brązowi medaliści: Ksawery Mierzwiński w biegu na 300 m (U14)z czasem 48,42 sek., i podwójnie Ania Winkowska (U12) , trzecia w biegu na 200 m z czasem 33,94 sek., oraz była trzecia w skoku w dal z wynikiem 3,74 m.

Warto odnotować jeszcze wyniki Jakuba Kaisera w biegu na 300 m z czasem 42,04 sek., Jakuba Piechowiaka (U14) w biegu na 600 m z czasem 1.48,94 sek., Jakuba Kurkiewicza w biegu na 300 m z czasem 48,71 sek. oraz Nikola Ryter (U12) w biegu na 60 m z czasem 10,12 sek., Michała Winkowskiego (U16) w biegu na 100 m z czasem 3.12,08 sek.. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe.

Ten wspaniały występ, młodych lekkoatletów z UKB Szubin był możliwy dzięki Urzędowi Miasta i Gminy w Szubinie, który od wielu lat wspiera działalność organizacji pozarządowych, w tym 25 letniego już Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina.