Zamknij

Mistrzostwa Województwa w Warcabach Stupolowych

13:59, 23.04.2018 Piotr Szybowicz Aktualizacja: 15:47, 23.04.2018
Skomentuj

Dziewięciu zawodników liczyła reprezentacja Szubina, biorąca udział w Mistrzostwach Województwa w Warcabach Stupolowych, które odbyły się w bydgoskim MDK 1. Szubinianie wywalczyli 6 medali (2 złote, 3 srebrne, 1 brązowy). Miejscowi warcabiści stupolowi zdominowali turniej najmłodszych.

Mistrzynią województwa przedszkolaków ?została Michelle Wyrzykowska (Przedszkole Słoneczko Szubin), wygrywając jednocześnie całą grupę bez podziału na odrębne kategorie. Tytuł wicemistrzyni w tej kategorii uzyskała Martyna Majda (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin). Mistrzostwo województwa przedszkolaków zdobył Wojciech Chudzyński (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), na II miejscu uplasował się Mikołaj Adamowski (Przedszkole Słoneczko Szubin), a na III miejscu Artur Dubiel (Przedszkole Słoneczko Szubin).

W tej kategorii wszystkie dzieci otrzymują medale, tak więc wśród wyróżnionych znaleźli się także:Amelia Kamińska (Przedszkole Słoneczko Szubin) i Julia Konwińska (Przedszkole Słoneczko Szubin).

Wicemistrzynią województwa juniorek do lat 19 została Katarzyna Modrzyńska (I LO Szubin), a na VI miejscu w kategorii seniorów znalazł się Piotr Szybowicz (MDK 1 Bydgoszcz / SzDK Szubin). Na listach startowych championatu znalazło się 73 warcabistów stupolowych, a na czele klasyfikacji medalowej uplasował się klub MDK 1 Bydgoszcz (17 medali, 9 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe). System rywalizacji przedstawiał się następująco: turniej A - seniorzy, seniorki, juniorzy i juniorki do lat 15, 17, 19, turniej B - juniorzy do lat 9, 11, 13, turniej C - juniorki do lat 9, 11, 13, turniej D - przedszkolaki (chłopcy, dziewczynki).