Zamknij

Zawodnicy UKS Wyspiański we Włocławku zdobyli 5 medali

12:27, 01.06.2018 | UKB Szubin
REKLAMA
Skomentuj

W minioną niedzielę 27 maja 2018 r. we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej Atletyce Dzieci. W zawodach udział wzięło 31 młodych lekkoatletów z UKS Wyspiański.

Podopieczni Małgorzaty Iwaniak, Tomasz Staronia i Tomasza Kaszewskiego zdobyli pięć medali. W rzucie piłeczką palantową rocznika 2007-2008 bezkonkurencyjna okazała Martyna Krall zdobywając złoty medal. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Weronika Dutkiewicz w biegu na 40 metrów rocznika 2007-2008. Srebrny medal w skoku wzwyż w kategorii wiekowej 2005-2006 zdobył Szymon Berka. W tym samym przedziale wiekowym trzecie miejsca zajęły Maria Ucińska w pchnięciu kulą i Maria Staroń w biegu na 600 metrów.

Bardzo blisko podium, bo na czwartych miejscach zawody ukończyły w biegu na 300 metrów Agata Spychalska i w biegu na 40 metrów Rozalia Wendland. Na piątych miejscach uplasowali się Miłosz Guzek w pchnięciu kulą, Weronika Nowak w skoku w dal i Maciej Sobczak w biegu na 300 metrów. Równie dobrze zaprezentowała się Alicja Słoma w skoku w dal oraz Adam Józefiak w pchnięciu kulą zajmując szóste lokaty.

 

Oprócz w/w na zawodach we Włocławku klub reprezentowali: Wiktoria Godek, Zuzanna Kwaśniak, Monika Nowak, Jagoda Stefańska, Adrianna Pawlak, Agata i Dominika Pikul, Zosia i Zuzanna Skibińskie, Ania Tomczyk, Oliwia Wielgos, Miłosz Kaszewski, Jan Kubik, Kacper Kwaśniak, Hubert Kwiatkowski, Antoni Nowak, Oskar Radke, Cyprian Walkiewicz i Paweł Wojtczak.

Tydzień wcześniej 20.05.2018r. podczas Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego juniorów zawodnicy UKS Wyspiański trzykrotnie stawali na podium. Dwa medale zdobyła Martyna Stefanowicz, złoty w trójskoku i brązowy na dystansie 100 metrów przez płotki. Po długiej nieobecności na treningach spowodowanej kłopotami zdrowotnymi wystartował Dawid Wróbel. Sprinter UKS-u zdobył brązowy medal na dystansie 100 metrów z wynikiem 11,24 sek. Ponadto Amelia Pechta zajęła 8 miejsce w rzucie oszczepem i 9 w pchnięciu kulą.

(UKB Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone