Zamknij

Po dwu letniej przerwie ponownie odbył się Bieg im. Stefana Bąka

09:44, 16.08.2018 | UKB Szubin
REKLAMA
Skomentuj

2 sierpnia 2018 roku po dwu letniej przerwie odbył się kolejny 28 Bieg im. Stefana Bąka. Przerwa Biegu była spowodowana brakiem finansowym na organizację zawodów. Po przeprowadzonych rozmowach byłego organizatora biegu, którym było Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie wyraził zgodę na organizację dalszych biegów rodzinie państwa Bąk z Osieka.

W tym roku organizatorem Biegu był Orzeł Osiek koło Wyrzyska, a współorganizatorami zawodów było Ognisko TKKF Instalator Pelikan z Szubina i Uczniowski Klub Biegacza z Szubina. Bieg ten odbył się w przypadającą 12 sierpnia datę urodzin Śp. Stefana Bąka. Zawodnicy UKB Szubin złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze na grobie Stefana Bąka w Osieku, który jest patronem tego klubu.

Bieg Główny odbył się na dystansie 10 km, w którym wystartowało ponad 100 uczestników. Odbył się również Nordic Walking, w którym udział wzięło ponad 40 uczestników. W zawodach udział wzięło 7 zawodników z Szubina. W Biegu Głównym na 10 km najwyżej uplasowali się Dominik Krzywdziński zajmując 25 miejsce i Michał Winkowski, który uplasował się na 27 miejscu, oboje to zawodnicy UKB Szubin.

Na 30 miejscu uplasował się Szubiniak Piotr Jurek. Pierwszy mężczyzna w Biegu Głównym, który miną metę otrzymał puchar ufundowany przez Ognisko TKKF Instalator Pelikan z Szubina, a pierwsza kobieta na mecie otrzymała puchar ufundowany przez Uczniowski Klub Biegacza im. Stefana Bąka z Szubina.

(UKB Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone