Zamknij

Szubinianie wywalczyli 5 medali w warcabach stupolowych

19:24, 16.12.2018 Piotr Szybowicz Aktualizacja: 08:53, 17.12.2018
Skomentuj

6 zawodników liczyła reprezentacja gminy Szubin, biorąca udział w Mistrzostwach Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych, które odbyły się 15 grudnia w bydgoskim MDK 1. Szubinianie wywalczyli 5 medali (4 złote, 1 srebrny). Warcabiści trenują głównie w Szubińskim Domu Kultury, ale jednocześnie reprezentują Wesołe Warcaby SP 1 Szubin i UKS Szachową Dwójkę Szubin.

Mistrzynią województwa seniorek została Wanda Makowiecka z Królikowa (w tym roku ma na swoim koncie także - I miejsce w mistrzostwach województwa seniorek w grze aktywnej w warcabach klasycznych, I miejsce w mistrzostwach województwa seniorek w grze błyskawicznej w warcabach klasycznych).

Miejscowi warcabiści stupolowi zdominowali turniej najmłodszych do lat 6 i 7, tryumfując w trzech z czterech kategorii. Mistrzynią województwa w grupie dziewczynek do lat 7 (rocznik 2011) została Michelle Wyrzykowska (SP 2 Szubin), wygrywając jednocześnie całą grupę bez podziału na odrębne kategorie. Tytuł wicemistrzyni w tej klasyfikacji uzyskała Martyna Majda (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin). Mistrzostwo województwa chłopców do lat 6 (rocznik 2012 i młodsi) zdobył Kamil Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin).

Mistrzostwo województwa dziewczynek do lat 6 (rocznik 2012 i młodsze) wywalczyła Antonina Majewska (Przedszkole 3 Szubin). W turnieju do lat 7 wszystkie dzieci otrzymują medale, tak więc wśród wyróżnionych znalazła się także zdobywczyni VI miejsca w grupie dziewczynek do lat 7 Michalina Makowiecka (SP 2 Szubin).

System rywalizacji przedstawiał się następująco: turniej A - seniorzy, seniorki, juniorzy i juniorki do lat 15, 17, 19, turniej B - juniorzy do lat 9, 11, 13, turniej C - juniorki do lat 9, 11, 13, turniej D - chłopcy i dziewczynki do lat 7 i 6.