Zamknij

Udane starty zawodników UKB Szubin

14:41, 28.01.2019 UKB Szubin Aktualizacja: 14:26, 30.01.2019
Skomentuj

Po ciężko przepracowanym obozie sportowym w Zakopanem przyszedł czas na pierwsze medale i uzyskanie dobrych rezultatów zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina.

26 stycznia 2019 roku w Toruńskiej Hali Sportowej odbyły się Pierwsze Ogólnopolskie Zawody Młodzików w Lekkiej Atletyce im. Ireny Szewińskiej, w których wystartowała 5 osobowa grupa zawodników UKB Szubin. Podopieczni trenerki Sandry Pawlak uzyskali bardzo dobre czasy.

Oto wyniki:

• Natalia Staśkiewicz 60 m 8,52 sek.
  • Julia Motyka 60 m p.pł. 11,79 sek.
  • Ksawery Mierzwiński 200 m 29,49 sek.
  • Jakub Piechowiak 1000 m 3.16,91 sek.
  • Michał Winkowski 1000 m 2.57,85 sek.

Kolejnym startem dla innej 5 osobowej grupy zawodników UKB Szubin były Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego Juniorów U 18 i U 20 oraz Ogólnopolski Miting Lekko Atletyczny, który odbył się 27 stycznia 2019 roku w Toruńskiej Hali Sportowej. W zawodach wystartowało 1090 osobo startów, a zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina zdobyli dwa medale Mistrzostw. Srebrny medal w kategorii U 18 zdobył Jakub Kaiser w biegu 60 m p.pł. 10,05 sek.

Brązowy medal w tej samej kategorii na dystansie 1000 m zdobył Dominik Krzywdziński z czasem 2.55,74 sek.

Opiekunem na zawodach był Kazimierz Krzywdziński. Kolejnymi zawodami dla zawodników UKB Szubin będzie start w Mistrzostwach województwa Kujawsko Pomorskiego w kategorii U 12 , U 14 i U 16 , które odbędą się 2 lutego 2019 roku również w Toruńskiej Hali Sportowej.