Zamknij

Halowe Mistrzostwa Województwa Kuj. - Pom. w lekkiej atletyce

10:53, 12.02.2019 UKS Wyspiański Aktualizacja: 11:08, 12.02.2019
Skomentuj

W sobotę, 2 lutego 2019 r. w Arena Toruń odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w lekkiej atletyce w kategorii U16,U14 i U12. W zawodach wzięła udział 22-osobowa reprezentacja UKS Wyspiański Szubin. Pomimo spowodowanej chorobą nieobecności czołowych zawodników Klubu, podopieczni Tomasza Kaszewskiego, Tomasza Staronia i Małgorzaty Iwaniak cztery razy stawali na podium.

W kategorii U16 srebrny medal zdobył Patryk Jarocha. Dwa brązowe medale zdobyły kulomiotki Aleksandra Twardowska U16 oraz Maria Ucińska U14. Po raz pierwszy na dystansie 60 metrów przez płotki wystartował Kacper Szurkiewicz, który zdobył brązowy medal.

Pozostałe wyniki:

• 300 metrów: Jakub Bogusławski 52.72s (rek.życ.), Maciej Sobczak 50.80s (rek.życ.), Oliwia Wielgos 51.18s, Adrianna Pawlak 52.22s (rek.życ.), Ania Tomczyk 50,22s, Martyna Miziuła 55.97s, Wiktoria Godek 57.97s
  • 600m: Wiktor Kulpiński 1:43.83s, Maria Staroń 2:00.92s
  • 60m: Antoni Nowak 8.99s (rek.życ.), Agata Adamowska 10.47s (rek.życ.), Monika Szurkiewicz 9.23s
  • 60 p.pł. Kacper Szurkiewicz 10.60s
  • Skok w dal: Patryk Jarocha 5.39m(rek.życ.), Monika Szurkiewicz 4.16m (rek.życ.), Kacper Szurkiewicz 4.96m (rek.życ.), Hubert Kwiatkowski 4.19m
  • Pchnięcie kulą: 3 miejsce Aleksandra Twardowska 8,78m (rek.życ.), 5miejsce Adam Józefiak 8.37m (rek.życ.), 6 miejsce Dorian Serafin 6.43m (rek.życ.), 3 miejsce Maria Ucińska 8.48m (rek.życ.), 4 miejsce Agata Nowak 8.16m (rek.życ.)