Zamknij

Dwa medale dla zawodników UKB Szubin

16:00, 12.02.2019 UKB Szubin
Skomentuj

2 lutego 2019 roku w Toruńskiej Hali Lekko Atletycznej odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Lekkiej Atletyce w kategoriach wiekowych U 12, U 14 i U 16. W Mistrzostwach wystartowało 18 osobowa reprezentacja zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina. Zawodnicy UKB Szubin zdobyli następne dwa medale Mistrzostw.

Srebrny medal zdobyła w kategorii wiekowej U 12 Oliwia Jechna w biegu na 600 m z czasem 2.05,34 sek. rekord życiowy. Brązowy medal w kategorii wiekowej U 16 zdobył Michał Winkowski w biegu na 1000 m z czasem 2.54,46 sek. młodzik.

Bliska zdobycia medalu w kategorii wiekowej U 16 była Natalia Staśkiewicz zajmując 4 miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,54 m oraz 5 miejsce w biegu na 60 m z czasem 8,28 sek. Natalia jest dopiero od stycznia tego roku młodziczką. Na wyróżnienie zasłużyli osiągnięte wyniki w kategorii wiekowej U 14 Anny Winkowskiej w biegu na 300 m z czasem 50,47 sek. rekord życiowy oraz Radka Siekierskiego w tej samej kategorii wiekowej w biegu na 600 m z czasem 1.58,00 sek. rekord życiowy. Pozostali zawodnicy UKB Szubin poprawili swoje rekordy życiowe, a dla nie jednych był to pierwszy start w takiej hali sportowej. Opiekunami podczas zawodów byli trenerzy Sandra Pawlak oraz Kazimierz Krzywdziński.