Zamknij

Turniej Brydżowy Parami im. Mariusza i Kazimierza Mendyk za nami

08:55, 27.03.2019 TKKF Instalator Pelikan Szubin Aktualizacja: 14:02, 27.03.2019
Skomentuj

24 marca 2019 roku w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Mostowej w Szubinie odbył się kolejny Turniej Brydżowy Parami im. Mariusza i Kazimierza Mendyk. W zawodach wystartowało 29 par z Poznania, Świecia, Chełmna, Boguniewa, Więcborka, Aleksandrowa Kuj., Torunia, Rogowa, Solca Kuj., Bydgoszczy i Szubina. Otwarcia Turnieju dokonali Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szubinie Anna Kijowska, Zastępca Burmistrza Szubina Wioletta Borys Stachowiak,  Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Szubinie Marek Nowicki oraz brat i syn zmarłych Tomasz Mendyk.

Turniej sędziował Zdzisław Zachwieja z Bydgoszczy. Nagrodzonych zostało pierwszych 9 par oraz nagrodami niespodzianki otrzymały za udział wszystkie panie startujące w turnieju i najstarszy uczestnik zawodów. Prowadzona była punktacja drużynowa, pierwsze miejsce i puchar przechodni Rodziny Mendyk oraz Puchar Starostwa Powiatowego w Nakle zdobyła drużyna DOL – BY Bydgoszcz. Drugie miejsce i Puchar Urzędu Gminy w Szubinie zdobyła drużyna PAAK Bydgoszcz.

Trzecie miejsce i puchar Ogniska TKKF Instalator Pelikan w Szubinie zdobyła drużyna Jantar z Torunia. Nagrody, medale i puchary wręczali Przewodniczący Rady Starostwa Powiatowego w Nakle Zbigniew Sabaciński, Aleksandra  i Tomasz Mendyk oraz Prezes Ogniska TKKF Instalator Pelikan w Szubinie Kazimierz Krzywdziński.

Podczas Turnieju zbierano do puszki datki na leczenie jednego z młodych szubińskich lekkoatletów, Ksawerego. Organizatorami Turnieju byli Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie, Urząd Miejski w Szubinie oraz sponsorzy nagród.