Zamknij

Szachiści i warcabiści z Szubina w akcji

12:15, 18.05.2019 Piotr Szybowicz Aktualizacja: 12:59, 18.05.2019
Skomentuj

W Rogoźnie odbył się Majowy Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rogoźna. W zawodach wystartowało trzech zawodników powiatu nakielskiego. I miejsce zajął Piotr Szybowicz - reprezentant klubów szachowych UKS Szachowa Dwójka Szubin i I LO Szubin. I miejsce w kategorii juniorów wywalczył Alan Jagodziński z Miastowic (LKS Chrobry Gniezno) Na czołowych miejscach znaleźli się: I miejsce Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin / I LO Szubin) 7,5/9, II miejsce Piotr Konieczyński (ŻTMS Baszta Żnin), III miejsce Piotr Pilarski (Rogoźno), IV miejsce Andrei Maksimenko jr (ŻTMS Baszta Żnin / Ukraina). W rozgrywkach startowało 29 szachistów.

W bydgoskim Klubie Odnowa odbył się X Turniej Warcabów Stupolowych (100) z udziałem zawodników z Szubina. Szczegółowe wyniki: Turniej B - I miejsce Szymon Raźny (SP 28 Bydgoszcz), II miejsce Kamil Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), III miejsce Jakub Budzyński (SP 60 Bydgoszcz), IV miejsce Alan Ufnal (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin), V miejsce Kacper Białecki (Wesołe Warcaby SP 1 Szubin).Turniej A - I miejsce Emilia Lepak (ZS Chemicznych Bydgoszcz), II miejsce Piotr Szybowicz (SzDK Szubin / MDK 1 Bydgoszcz / I LO Szubin), III miejsce Oskar Dudka (SP 28 Bydgoszcz).

W II Szachowych Mistrzostwach Klubu Odnowa uczestniczył Zygmunt Majdan ze Szkocji, który zajął III miejsce w kategorii oldbojów (XVI miejsce w klasyfikacji ogólnej).