Zamknij

Warcabiści z jedynki zdominowali mistrzostwa województwach

15:30, 18.05.2019 Piotr Szybowicz
Skomentuj

Warcabiści SP 1 Szubin zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych Klas I-IV w Warcabach Klasycznych (64), które odbyły się w SP 57 w Bydgoszczy. Do zdobycia było 9 miejsc na podium - 3 drużynowo i 6 indywidualnie. SP 1 Szubin wywalczyła aż 5 medali, SP 28 Bydgoszcz 3 medale i 1 medal SP Cierpice. Opiekunem dzieci była Jadwiga Pokrzywińska.

Mistrzem województwa została SP 28 Bydgoszcz: Oskar Dudka, Kacper Stawski, Szymon Raźny. II miejsce zajęła II drużyna SP 1 Szubin: Marcelina Hinc, Martyna Majda, Wojciech Chudzyński, a na III miejscu uplasowała się I drużyna SP 1 Szubin: Sandra Ufnal, Artur Guziński, Maciej Patyk. Co najciekawsze SP 1 Szubin wystawiła aż 3 ekipy. III drużyna SP 1 Szubin znalazła się na VII miejscu: Alan Ufnal, Wojciech Kowalski, Kamil Białecki.

Dodatkowo prowadzono klasyfikację indywidualną chłopców i dziewczynek. Kategoria chłopców - I miejsce Oskar Dudka (SP 28 Bydgoszcz), II miejsce Kacper Stawski (SP 28 Bydgoszcz), III miejsce Wojciech Chudzyński (SP 1 Szubin), kategoria dziewczynek - I miejsce Martyna Majda (SP 1 Szubin), II miejsce Sandra Ufnal (SP 1 Szubin), III miejsce Wiktoria Pawłowska (SP Cierpice).

Wśród organizatorów znalazł się także bydgoski MDK 1. Tradycyjnie koordynatorem zawodów był Jan Jasek z Torunia, a w rolę sędziów i pomocników wcielili się: Emilia Lepak, Izabela Hofman, Anna Sternalska - Lepak i Piotr Szybowicz. Ceremonię zamknięcia turnieju prowadzili: dyrektor SP 57 Barbara Górecka i dyrektor MDK 1 Piotr Skowroński.