Zamknij

Kolejna Sztafeta Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

12:00, 06.10.2020 | UKB Szubin
Skomentuj
REKLAMA

4 października 2020 roku Mszą Świętą w kościele Świętych Braci Męczenników na Bydgoskich Wyżynach rozpoczęła się kolejna Sztafeta Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki na dystansie maratonu 42,195 km.

Bieg miał charakter rekreacyjny a zmiany sztafet były podzielone co 2, 5 i 10 km. W sztafecie wystartowało 11 zespołów w tym 5 z naszego regionu Parafia Św. Wita ze Słupów, Klub Biegacza Żnin, Parafia Św. Andrzeja Boboli z Szubina, Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie oraz Uczniowski Klub Biegacza z Szubina.

Przy obelisku przy kościele w Bydgoszczy i przy Krzyżu w Górsku zawodnicy zapalili znicze i złożyli wiązanki kwiatów zrobione i ufundowane przez państwo Elżbietę i Grzegorza Springer z Szubina. Podczas biegu na trasie z Bydgoszczy do Górska padała mżawka. Przy krzyżu w Górsku wszyscy zawodnicy odmówili dziesiątkę różańca którą prowadził Ks. Maciej Tyckun pochodzący ze Słupów.

Na ostatnią zmianę przy ulewnym deszczu z pod krzyża do kościoła w Górsku wystartowali wszyscy uczestnicy sztafety, gdzie nastąpiło podsumowanie i zakończenie zawodów. Na mecie każdy uczestnik został poczęstowany ciepłym posiłkiem i herbatą. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę i medal. Organizatorem Sztafety Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki byli NSZZ Solidarność Region Bydgoski oraz Fundacja Światło dla Życia.

(UKB Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz