Zamknij

"Starless" bez gwiazd lecz z wielkimi marzeniami

21:04, 28.06.2021 | RBP
REKLAMA

W miniony piątek, 25 czerwca 2021 roku w szubińskiej bibliotece wystąpił zespół muzyczny Starless. Koncert trwający ponad godzinę był  gorąco przyjęty przez liczną widownie wypełniająca po brzegi czytelnie szubińskiej biblioteki publicznej. Ten pozornie banalne wydarzenie zasługuje jednak na chwilę uwagi. Niecodziennie zdarza się by czyjeś marzenie i przemożna potrzeba  wykreowania  świata muzycznego na podstawie swojej twórczości  poetyckiej udała się tak bardzo.

Chodzi tu o Wojciecha Kokocińskiego pochodzącego z Szubina, a związanego zawodowo z Nakłem nad Notecią sędziego. To on przy wsparciu Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego opublikował w ciągu ostatnich  kilkunastu miesięcy dwa tomiki swoich wierszy i to on odnalazł profesjonalną wspaniałą wokalistkę Martę Bejmę, wywodzącą się z Nakła nad Notecią, by zainteresowała się jego projektem. Razem stworzyli zespół o nazwie Starless (Bezgwiezdni) zapraszając do współpracy Piotra Pryka tworzącego muzykę i grającego na instrumentach klawiszowych oraz występujące gościnnie Monikę Moszczyńską  – wiolonczela i Weronikę Podkul – skrzypce.

W rezultacie w piątek usłyszeliśmy  na żywo piosenki z pierwszej płyty  pn. Missing you. Wspaniałe widowisko muzyczne, a właściwie muzyczno-świetlne było  możliwe dzięki wsparciu Szubińskiego Domu Kultury, który zapewnił profesjonalną oprawę  akustyczną i oświetleniową. W najbliższym czasie  Starless wystąpi w Koninie. Czy marzenie Wojciecha Kokocińskiego przetrwa i powołany przez niego zespół bez bogatego sponsora i doświadczenia na rynku show biznesu muzycznego przetrwa, czy zakwitnie tylko jak kwiat jednej nocy? Życzmy im sukcesu, bo  Starless uosabia marzenie wielu młodych ludzi.

(RBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%