Zamknij

Rozwiń swoje pasje z Szubińskim Domem Kultury

12:30, 06.09.2018 | SzDK
REKLAMA
Skomentuj

Wakacje dobiegły końca, więc przyszedł czas ogłoszenia oferty na rok kulturalno – oświatowy 2018/2019, Szubińskiego Domu Kultury. Znaleźć w niej można koła działające od lat, ale też takie, które będą czymś nowym.

Udział w kółku rękodzieła, plastycznym i fotograficznym jest bezpłatny. Koło rękodzieła od lat cieszy się dużą popularnością. Uczestniczący w nich będą mieli okazję poznania, pod okiem instruktor Małgorzaty Bołki, sztuki zdobnictwa pałuckiego, wykonania ozdób świątecznych, a także udziału w licznych konkursach, w tym w Konkursie Sztuki Ludowej Pałuk. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

Przez świat rysunku i malarstwa poprowadzi Hanna Zawadzka – Pleszyńska. Będzie ona wyławiać talenty i zachęcać do dalszej edukacji w kierunkach artystycznych.

Nowością w naszych murach będzie kółko fotograficzne. Uczestnicy będą mogli poznać tradycyjne i nietypowe metody fotograficzne. Prowadzący zajęcia Paweł Pietroń przeprowadzi przez proces robienia zięć i ich wywoływania w ciemni. Stworzyć będzie można kolaże fotograficzne i wykonać zdjęcia nie tylko na papierze fotograficznym i nie tylko aparatem.

Do naszych murów powraca także kółko taneczne prowadzone przez instruktorów ze Szkoły Tańca Swan Dance Studio. Miesięczny koszt udziału w zajęciach to 100 zł.

Kolejnymi zajęciami w nurcie muzycznym, będą „Ogniska muzyczne” czyli indywidualne lekcje gry na instrumentach. Tradycyjnie będzie to nauka gry na gitarze prowadzona przez Paulinę Musiałowską, a także gra na fortepianie, której uczy Rafał Świtniewski. Zaczynający swoją przygodę z jednym z tych instrumentów przez pierwsze trzy miesiące za lekcje zapłacą 50 zł (na miesiąc) później stawka wyrównuje się z tą dla kontynuujących naukę czyli 70 zł na miesiąc.

Instruktor Rafał Świtniewski również będzie kontynuował działalność kółka wokalnego. Tutaj miesięczny koszt udziału to 20 zł.
Taką samą stawkę (20 zł) zapłacą miesięcznie uczestnicy kółka szachowego.

Ponad to w naszych murach kontynuuje działalność sekcja brydża, Chór Św. Jana Pawła II, Grupa Plama’s, Klub seniora i Zespół Jesienny Kwiat. Z końcem miesiąca zacznie się kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(SzDK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone