Zamknij

Powstanie Wlkp. i inne zrywy narodowe w opowieści dr Marka Rezlera

13:20, 11.01.2019 | RBP
REKLAMA
Skomentuj

W czwartek, 10 stycznia 2018 r. w murach Rejonowej Biblioteki publicznej miało miejsce kolejne ważne wydarzenie upamiętniające Powstanie Wielkopolskie.

Wypełniona po brzegi czytelnia Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie w czwartkowe popołudnie świadczyła o tymże w Szubinie autentycznie żyjemy Powstaniem Wielkopolskim.

Słuchacze dali się porwać opowieści  historyka, dr Marka Rezlera który roztoczył przed zebranymi fascynującą panoramę zrywów niepodległościowych Polaków. Doktor podkreślał z całą mocą, że choć  Powstanie Wielkopolskie było jednym z nielicznych zwycięskich powstań to jednak należy szanować wszystkie zrywy niepodległościowe.

Marek Rezler barwnie a zarazem klarownie opisywał zawiłości sytuacji politycznej w  międzywojennej Europie oraz podkreślił wielkie zasługi liderów walki o niepodległość: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Daszyńskiego.

Nasz gość  ujawnił  także kulisy  dowodzenia Powstaniem Wielkopolskim wysoko oceniając jego organizację i przebieg. Wystąpienie dr Marka Rezlera trudno nazwać wykładem bo była to zapierająca dech  wspaniała opowieść  nie tylko o naszym państwie ale o naszym narodzie. Dziękujemy!

(RBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone