Zamknij

Szubin odwiedzili goście z Niemiec

13:19, 08.08.2019 | MZS
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnich dniach Szubin i Muzeum Ziemi Szubińskiej odwiedzili goście z Niemiec. Była to kolejna zorganizowana w okresie letnim wizyta z Bergen, w tym roku odwiedziła nas po raz dwudziesty pierwszy.

 

Najpierw goście udali się do parku miejskiego, gdzie w obecności burmistrza Szubina Mariusza Piotrkowskiego, dyrektor muzeum Kamili Czechowskiej i Bernadety Kowalskiej złożyli wiązanki kwiatów pod głazem z tablicą upamiętniającą mieszkańców spoczywających na cmentarzu ewangelickim. Wykonano także pamiątkowe zdjęcie grupowe. 

Gości powitali w Domu Polskim burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Tłumaczyła Bernadeta Kowalska. Prócz wystaw stałych goście mogli obejrzeć wystawę o dwudziestoleciu międzywojennym w Szubinie, ale także ekspozycję, którą w okresie wakacyjnym przypominamy. Tworzą ją powiększone pocztówki przedstawiające Szubin oraz okoliczne miejscowości. 

Widokówki podarował muzeum Niemiec Hans J. Fritz. Wystawa cieszyła się dużym powodzeniem, tak jak mapa przedstawiająca powiat szubiński z niemieckimi nazwami miejscowości. Słowa podziękowania skierował wobec burmistrza i Bernadety Kowalskiej Helmut Behrends. Grupa prócz Szubina odwiedziła też miejscowości przyległe. 

(MZS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

mieszkaniecmieszkaniec

4 6

Niemcy powinni miec dozywotni zakaz przyjazdu do polski za wojne i piekło które zgotowali nam ich przodkowie 14:16, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone