Zamknij

NA TROPIE PELIKANA - zapraszamy na szubiński rynek

21:00, 24.02.2021 | MZS
Skomentuj
REKLAMA

A TROPIE PELIKANA to tytuł nowej wystawy, która dostępna jest na szubińskim rynku od środy 24 lutego. Wystawa jest wynikiem kwerendy, jaką w muzealnych zbiorach przeprowadzono w poszukiwaniu eksponatów z wizerunkiem herbu Szubina. W trakcie poszukiwań okazało się, że znaczną część tych eksponatów stanowią proporczyki. I to one, obok herbu Szubina, są głównym bohaterem tej wystawy. Autorem kolekcji proporczyków jest patron szubińskiego muzeum Zenon Erdmann.

Na planszach pokazaliśmy miejsca z szubińskiego krajobrazu, przedmioty użytkowe, które ozdobione były herbem miasta. W tym roku na planszach królują tylko proporczyki, ale jak przekonają się zwiedzający, potrafiące również zachwycać układem graficznym, wkomponowaniem herbu w pozostałe informacje umieszczone na proporczykach. Dowiadujemy się z nich również o różnych wydarzeniach, instytucjach, organizacjach, z przeszłości, które te małe chorągiewki miały upamiętniać.

Wystawa pokazuje rzeczywistość, która przeszła do historii. Proporczyki w kształcie trójkąta, prostokątne, dziś już mało popularne, kiedyś zdobiły wnętrza biur, pokoi, autobusów, były przedmiotem kolekcjonerskim. Te, które prezentujemy na wystawie, prezentują nieaktualną już dziś formę herbu, śladem dawnych czasów. Zapraszamy na spacer na szubiński rynek i do zapoznania się z wystawą.

(MZS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%