Zamknij

Kolejne przykłady porzucenia śmieci w Szubinie i koło Zamościa

19:55, 01.06.2021 | zk/mm
Skomentuj
REKLAMA

1 czerwca 2021 roku około godz. 8:00 wpłynęło zgłoszenie na stanowisko kierowania KP PSP w Nakle nad Notecią o porzuconych zbiornikach z substancją nieznanego pochodzenia na drodze między Łochowem, a Zamościem przebiegającą przez teren leśny. Na miejsce udał się zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin, zastęp OSP Rynarzewo oraz policjanci z Komisariatu Policji w Szubinie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na drodze stoją dwa zbiorniki typu „Mauzer”. Jeden wypełniony do pełna nieznaną substancją o silnym zapachu przypominającym rozpuszczalnik, a drugi wypełniony puszkami przypominającymi utwardzacze do lakierów.

W tej sytuacji powiadomiono pracowników wydziału środowiska i zarządzania kryzysowego Urzędu Miejskiego w Szubinie. Na miejsce przybył również starosta nakielski Tadeusz Sobol wraz z dyrektor Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią i przedstawicielem Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią. Na miejscu zapadła decyzja o zabraniu zbiorników przez wyspecjalizowaną firmę, która zutylizuje substancje. Pojemniki zostały zabrane z drogi około godz. 15:00. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Szubinie. Jest to kolejny przypadek w ostatnich dniach, kiedy ujawniane są porzucone w lasach substancje niebezpieczne, nieznanego pochodzenia.

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Szubinie, który podczas weekendowego spaceru po lesie należącym do Gminy Szubin przy ulicy Leśnej, ujawnił kolejny miejsce, w którym nieznane osoby pozostawiły worki ze śmieciami. 

 

(zk/mm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 0

Widac ze nie ma kamer u was.Takiego goscia karac karac jeszcze raz karac i niech sprzata smieci gdzie tylko sie pojawia pozucone przez takiego brudasa jak on. 09:39, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%