Zamknij
REKLAMA

W Wąsoszu rozmawiali o bezpieczeństwie na drogach powiatowych

12:39, 27.07.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

26 lipca 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Wąsoszu na zaproszenie Radnego Rady Miejskiej w Szubinie Sławomira Berki odbyło się spotkanie z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle Bartoszem Lamprechttem.

W spotkaniu wzięli udział sołtysi z Wąsosza Kazimiera Chareńska z Chomętowa Kazimiera Łoboda, a także radny rady powiatu Tomasz Wachowiak oraz mieszkańcy.

Głównym powodem i tematem spotkania było zagrożenie spowodowane wzmożonym ruchem samochodów ciężarowych dostarczających materiał do budowy drogi S5 oraz transportem śmieci na wysypisko w Wawrzynkach.

Mieszkańcy skarżyli się na uciążliwy transport trwający przez całą dobę, nieprzestrzeganie przez kierowców ograniczenia prędkości, niebezpiecznych kolumn tworzonych przez przewoźników w tym maskujących tonaż, znacznych ubytków w jezdni, zarysowań budowlanych domów na zewnątrz jaki w środku.

Dyrektor obiecał pomoc oraz zadeklarował ustawienie monitoringu w Wąsoszu i Gąbinie, a także wprowadzenie ograniczenia prędkości i częstsze kontrole. Dodatkowo radny Berka wystąpi do ITD o kontrole tonażu.

Mieszkańcy liczą, że dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo w Wąsoszu i okolicznych miejscowościach.


 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

BnmBnm

1 0

Pechowy zbieg okoliczności? 13:55, 27.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone