Zamknij

Spotkania andrzejkowe w naszych bibliotekach

14:00, 05.12.2018 | RBP
REKLAMA
Skomentuj

W minionym tygodniu odbyły się spotkania andrzejkowe w naszych filiach bibliotecznych w Chomętowie, Samoklęskach Małych i Słonawach. Wróżby andrzejkowe to jeden przykładów dawnych polskich zwyczajów ludowych. Zgodnie z tradycją ten wieczór jest wyjątkowy, gdyż uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka w uczuciach, zdrowiu, szkole, miłości …

Chomętowo

Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Z przymrużeniem oka, przepowiadały sobie przyszłość. Oczywiście nie zabrakło przelewania wosku przez duży klucz, który otwierał drzwi do wszystkich tajemnic oraz przebijania szpilką papierowego serca z wypisanymi imionami. Późnym wieczorem gdy nastąpiły "egipskie ciemności" dzieci uczestniczyły w zabawie ciemnością i światłem. W świecie dzieci mrok ma w sobie coś magicznego, tajemniczego, ale też niepokojącego. Wspólna zabawa miała za zadanie pokonać lęki, lepiej się poznać, wzmocnić więź, a przede wszystkim sprawiła mnóstwo radości.

Samokleski Małe

Wieczorek andrzejkowy był okazją do integracji, zabawy traktowanej z przymrużeniem oka, która dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń. Podczas spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku. W Słonawach imprezę przygotowała: kierownik biblioteki Ewa Wesół, a wspierały ją wolontariuszki Anna Wałkiewicz i Halina Tacka. W Samoklęskach Małych Andrzejki przygotowała kierownik biblioteki Grażyna Gabryszewska. Zabawę w Chomętowie prowadziła i przygotowała również bibliotekarka P. Sylwia Krall. Dziękujemy!

Słonawy

(RBP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone