Zamknij
REKLAMA

Wybory sołeckie w Zalesiu

17:26, 09.03.2019 | UM Szubin
REKLAMA
Skomentuj

5 marca 2019 r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Zalesiu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze sołectwa Zalesie. Wzięło w nim udział 76 osób na 553 uprawnionych do głosowania. Na zebraniu oprócz przewodniczącego zebrania Pana Marka Nowickiego, obecni byli także Burmistrz Szubina Pan Mariusz Piotrkowski oraz jego Zastępca – Pani Wioletta Borys-Stachowiak. Obecny był również Radny Rady Powiatu Nakielskiego Pan Ignacy Pogodziński.

Po powitaniu wszystkich zebranych przez Pana Marka Nowickiego głos zabrał Pan Radosław Borowiak, sołtys Zalesia, który na początku podziękował serdecznie obecnemu Burmistrzowi oraz Panu Pogodzińskiemu za utworzenie na terenie sołectwa świetlicy wiejskiej, która służy mieszkańcom. Następnie złożył sprawozdanie z czteroletniej działalności. Po sprawozdaniu Burmistrz podziękował sołtysowi za jego dotychczasową działalność na rzecz lokalnej społeczności. W dalszej kolejności Burmistrz przedstawił swojego zastępcę Panią Wiolettę Borys-Stachowiak.

Kolejnym punktem zebrania był wybór sołtysa sołectwa Zalesie.  Mieszkańcy zgłosili jednego kandydata tj. Pana Radosława Borowiaka, który wyraził zgodę na kandydowanie. W wyniku tajnego głosowania Pan Radosław Borowiak został sołtysem na kolejną kadencję uzyskując 69 głosów. Następnie przystąpiono do wyboru rady sołeckie. Mieszkańcy ustalili, że rada sołecka będzie się składać z 5 członków.

Zgłoszono następujących kandydatów: Pani Elżbieta Kamińska,  Pani Małgorzata Buksa, Pan Krzysztof Kroczka – nie wyrazili zgody na kandydowanie. Pani Mariola Andrysiak, Pan Rafał Grzelak,  Pani Małgorzata Kuśpa, Pani Jolanta Hilscher, Pan Jerzy Bultrowicz – wyrazili zgodę na kandydowanie,

W głosowaniu jawnym mieszkańcy Zalesia wybrali radę sołecką w składzie: Pani Mariola Andrysiak, Pan Rafał Grzelak, Pani Małgorzata Kuśpa, Pani Jolata Hilscher, Pan Jerzy Bultrowicz.

Następnie mieszkańcy poruszyli tematy bieżące tj. konieczność wybudowania chodnika oraz oświetlenia wzdłuż ulicy Szubińskiej. Burmistrz dodał ze swojej strony, że będzie wnioskować o budowę chodnika wraz z odwodnieniem do Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego, ponieważ ulica Szubińska jest drogą wojewódzką i gmina nie może wykonywać przy niej żadnych inwestycji.

Na koniec Pan Nowicki podziękował wszystkim za spotkanie i zamknął zebranie.

(UM Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone