Zamknij
REKLAMA

Obchody Święta Niepodległości w Szubinie [FILM]

12:30, 13.11.2017 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się w Szubinie Mszą św. w intencji ojczyzny. Homilię wygłosił ks. proboszcz Jacek Pawelczyk.

Po uroczystości w kościele sztandary, a także delegacje i mieszkańcy prowadzeni przez Komendanta Gminnego Związku OSP RP Leszka Gutkowskiego udali się na pobliski plac Wolności. Pod pomnikiem Niepodległości do zebranych przemówił przewodniczący Rady Miejskiej Remigiusz Kasprzak, który nawiązał do święta i twórców naszej wolności, a także w imieniu własnym i burmistrza Szubina Artura Michalaka zaprosił do włączenie się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości i powstania wielkopolskiego.

Następnie zebrani złożyli znicze i wiązanki, a na zakończenie wysłuchano czołowej pieśni walczących o niepodległość tych ziemi Roty. Uroczystość prowadziła kustosz Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska, a w organizację obok muzeum włączyły się Parafia pw. św. Andrzeja Boboli, Związek OSP RP, Szubiński Dom Kultury, Komisariat Policji w Szubinie, Urząd Miejski w Szubinie.

Rozetki patriotyczne wykonała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie z instruktorami Komendy Ochotniczych Hufców Pracy z Bydgoszczy.

tekst: MZS

 

[WIDEO]19[/WIDEO]

[ZT]7265[/ZT]

[WIDEO]18[/WIDEO]

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone