Zamknij
REKLAMA

Przebudowa parkingu trwa, pojawiły się utrudnienia dla pieszych

13:00, 05.07.2018 | M.R
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczęły się prace związane z przebudową parkingu przy ul. Plac Wolności w Szubinie. W ramach inwestycji powstanie nowy parking z kostki brukowej na około 47 miejsc parkingowych w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, a także droga wewnętrzna do obsługi parkingu. Kierunek jazdy na parkingu będą wyznaczać znaki pionowe.

 

Postawiony zostanie szalet publiczny, o powierzchni zabudowy 5,77m2, powierzchnia użytkowa 3.60 m2. Wyposażenie: muszla, moduł umywalkowy z bezdotykowym podajnikiem mydła, ciepłej wody i suszenia rąk, lustro, kosz na śmieci z funkcją antypożarową, podajnik papieru toaletowego, wieszak na ubranie. Wyposażenie wykonane będzie ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, odporne na wandalizm.

Na terenie parkingu zostaną zainstalowane 4 słupy oświetleniowe, inwestor czyli Gmina Szubin nie planuje instalacji kamer monitoringu. 

Do przetargu na wykonanie niniejszej inwestycji stanęły 3 firmy: z Dąbrowy Chełmińskiej, Olipinu oraz Wolwarku. Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu została Firma Ogólno-Budowlana IN-VEST-BUD Kinga Mokosa-Paszkiet z Wolwarku. Wartość zadania wyniesie 594 203,07 zł brutto. 

Zgodnie z podpisaną umową od 18 czerwca 2018 r. ruszyły prace przebudowy parkingu. Obecnie trwają prace ziemne. Teren parking jest całkowicie wyłączony z użytku. Na czas przebudowy dla zmotoryzowanych udostępniony został tymczasowy parking na targowisku miejskim przy ul.Winnica (z wyjątkiem godzin dopołudniowych w dni targowe tj. środę i sobotę). Roboty na parkingu przy Placu Wolności planuje się zakończyć do 31 sierpnia 2018 r. 

W tym tygodniu rozebrano chodnik, który został tymczasowo wykonany przez inwestora, który wykupił część terenu od PKO i rozpoczął tam prace budowlane, które zostały tymczasowo wstrzymane. Ze wstępnych informacji od połowy lipca na teren tej budowy mają powrócić budowlańcy. A co za tym idzie, schody przy markecie Mila prowadzące na parking przy Pl. Wolności oraz teren budowy zostanie czasowo wyłączony również z użytkowania. Termin zakończenie prac budowlanych planuje się na koniec 2018 roku. 

Foto planów pochodzą ze strony bip.szubin.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

adwetadwet

4 2

Widząc takie i podobne inwestycje w małych miasteczkach i wsiach nietrudno zgadnąć, że zbliżają się wybory samorządowe. Na pewno będzie jeszcze kilka remontów chodników i wiat autobusowych na terenie gminy. 04:53, 07.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NinaNina

1 1

No może nie rozumiem. Jaką datę zakończenia budowy wybrać? 31 sierpnia czy koniec roku 2018? 21:09, 08.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onaona

1 0

Dosyć że w Szubinie brak parkingów to jeszcze pomniejszają jeden jedyny w dobrej lokalizacji. 10:55, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PREZESPREZES

1 4

JAKIE ZRZĄDZENIE LOSU...ŻE WYGRAŁA PRZETARG AKURAT TA FIRMA...
UKŁADY DZIAŁAJĄ WCIĄŻ...JAK ZAWSZE 10:58, 11.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A.P. A.P.

2 1

Jak czytam te komentarze to mi nie dobrze... Co za różnica któ zrobi....??? A może cieszyć się że coś robią i taniej zapłacą ??? Czy tak ciężko to zrozumieć ???
17:58, 15.09.2018


REKLAMA
© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone