Zamknij
REKLAMA

Powiat Nakielski wspiera przedsiębiorców!

08:43, 18.09.2018 | Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
REKLAMA
Skomentuj

Od 1 sierpnia 2017 r. Powiat Nakielski realizuje projekt partnerski „Zadecyduj o sobie – zdobądź dotację na założenie firmy w Powiecie Nakielskim”, na który wspólnie z firmą Euro innowacje sp. z o.o. oraz Bydgoskim Domem Technika NOT Sp. z o.o. pozyskał ponad 1,7 mln zł ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest podwyższenie poziomu przedsiębiorczości poprzez objęcie kompleksowym wsparciem 40 osób bezrobotnych i biernych zawodowo powyżej 29 roku życia, zamieszkujących powiat nakielski i znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy: kobiet i osób o niskich kwalifikacjach.

Do tej pory w ramach projektu trwały liczne szkolenia i doradztwa z najważniejszych dla przedsiębiorcy obszarów, takich jak: prawo, księgowość, marketing czy zarządzanie. Wypłacono, każdemu z 36 uczestników projektu - dotację do maksymalnej wysokości 24 600,00 zł oraz comiesięczne wsparcie pomostowe w kwocie 1 800,00 zł przez 6 miesięcy. Obecnie trwają procedury związane z przedłużeniem pomostowego wsparcia finansowego o kolejne 4 miesiące dla 6 osób. Dzięki udzielonemu wsparciu uczestnicy projektu założyli aż 36 nowych firm z różnych branż. Powstały m.in. firmy remontowo-budowlane, kosmetyczne, fryzjerskie, meblarskie, a także związane z pielęgnacją zwierząt. Od rozpoczęcia przygody z własną działalnością minęło już trochę czasu. Z jakiej perspektywy patrzą na swój pomysł świeżo upieczeni przedsiębiorcy obecnie? Dzisiaj prezentujemy firmę Pani Joanny Marchlewskiej z Szubina.

Dlaczego zdecydowała się Pani na udział w projekcie „Zadecyduj o sobie”?

Kiedy dowiedziałam się o projekcie „Zadecyduj o sobie – zdobądź dotację na założenie firmy w Powiecie Nakielskim”, pomyślałam, że jest to szansa dla mnie, aby hobby zamienić w przyszłą karierę zawodową. Teraz czuję, że spełniam się w 100%. W tym, że była to najlepsza decyzja, utwierdza mnie fakt rosnącej liczby zadowolonych klientek. Na założenie firmy zdecydowałam się po dwóch latach od ukończenia kursów wizażu. Przez cały ten czas malowałam siebie oraz bliskie mi osoby. Od zawsze była to moja ogromna pasja.

Czym zajmuje się Pani firma?

Moja firma Perfect Face skupia się na tworzeniu wizerunku zewnętrznego danej osoby. Zajmuję się głównie stylizacją rzęs i makijażami różnego typu. Atutem mojej firmy jest profesjonalny sprzęt oraz doskonała jakość używanych produktów. Co ważne, moje klientki mogą skorzystać również z usług w formie mobilnej.

Co udało się zakupić ze środków z dotacji?

Dotacja, którą otrzymałam, pozwoliła mi na zakup potrzebnego sprzętu, mebli, adaptacji lokalu oraz materiałów niezbędnych do rozpoczęcia świadczenia usług z zakresu wizażu i stylizacji rzęs. Dzięki temu mogę skupić się na dalszym rozwoju mojej firmy, biorę udział w szkoleniach, kursach, które pozwalają na poszerzenie moich ofert i doskonaleniu już istniejących.

Jakie są pierwsze sukcesy firmy?

Moje klientki nominowały mnie do nagrody Mistrzowie Urody w woj. kujawsko-pomorskim organizowanym m.in. przez Gazetę Pomorską. Sama nominacja jest dla mnie wielką nagrodą. Sukcesem firmy jest stale rosnące grono zadowolonych klientek. Na bieżąco wdrażam nowoczesne rozwiązania dyktowane przez obecne trendy.

 

Pierwsze – bardzo ważne i niekiedy trudne – doświadczenia związane z otwieraniem własnej działalności gospodarczej ma Pani za sobą. Jakie zatem rady kierowałaby Pani do osób chcących otworzyć własną firmę?

Założenie firmy ułatwił mi udział w projekcie „Zadecyduj o sobie – zdobądź dotację na założenie firmy w Powiecie Nakielskim”. Wiem, że czas poświęcony na udział w licznych szkoleniach oraz na opracowanie biznesplanu nie był stracony. To wszystko pozwoliło mi uzyskać wiedzę niezbędną do prowadzenia firmy i określić plan działania. Zawsze warto dążyć do tego, by realizować swoje marzenie o własnej działalności gospodarczej.

(Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

asiaasia

2 1

gdzie jest ten salon? 12:42, 18.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JoannaJoanna

1 1

Ul 3 Maja 18 Szubin 21:54, 18.09.2018


© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone