Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolski Challenge czyli mali bohaterowie w Szubinie

14:02, 28.09.2018 | Zakład Poprawczy w Szubinie
REKLAMA
Skomentuj

Z przyjemnością i dumą zapraszamy na pierwszy w Polsce cykl imprez sportowych dla dzieci ze szkół podstawowych pod patronatem Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki pana Jarosława Stawiarskiego.

Inicjatywa „Ogólnopolski Challenge” ma za zadanie propagowanie sportu oraz aktywności fizycznej dzieci, młodzieży oraz dorosłych w oparciu o terenowe biegi z przeszkodami.

Stowarzyszenie SPORT LIFE powołało do życia inicjatywę Little Heros, która ma wspierać młodych ludzi już na etapie szkoły podstawowej w rozwoju i kształtowaniu osobowości, dyscypliny oraz zaradności życiowej poprzez sport. Dlatego podjęliśmy wyzwanie by inspirować, trenować i udostępniać dzieciom nieodpłatnie wszystkie możliwe aktywności sportowe. Jeśli temat jest dla państwa ważny i bliski sercu, bardzo prosimy o wsparcie i nagłośnienie naszej akcji. Każda informacja, która dotrze choćby do jednego dziecka może mieć ogromny wpływ na całe jego dalsze życie i rozwój.

Dla dzieci w Szubinie Ogólnopolski Challenge odbędzie się przy ul. Kcyńskiej 36 przy Zakładzie Poprawczych Dzieci ze szkół podstawowych po raz pierwszy będą mogły wziąć udział w profesjonalnym biegu z przeszkodami – ma być to początek ich przygody ze sportem, rywalizacją, walką z własnymi ograniczeniami a czasem nawet lękami. Każdy będzie mógł się przekonać, że może stać się bohaterem dla swojej szkoły, miejscowości, klasy, wychowawców ale przede wszystkim dla samego siebie.

Zabawa poprzez sport, rywalizację oraz wsparcie kolegów ze szkoły ma zbudować w każdym dziecku pewność siebie, miłość do sportu oraz umiejętność działania w grupie.

W związku z tym, iż rok 2018 to 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi ludzie będą mogli poczuć dumę z naszej historii oraz przynależność do kraju poprzez atrakcje. Realizacja tego podczas naszych zawodów odbędzie się poprzez pełne zaangażowanie służb mundurowych oraz pokazy replik uzbrojenia polskich służb mundurowych. Dzieci będą mogły poznać też elementy wyszkolenia strzeleckiego na specjalnie stworzonej i w pełni bezpiecznej strzelnicy ASG. Podczas zawodów będą też realizowane elementy pirotechniki filmowej.

Dla uczestników oraz wszystkich kibiców czekało wiele emocji i atrakcji: muzyka, sport, zabawa, pokazy uzbrojenia polskich służb mundurowych, strzelnica ASG, miasteczko zawodów z infrastrukturą i wiele innych.

To wszystko czyni wydarzenie unikalnym w skali kraju.

Data: Poniedziałek 1 października 2018, Godzina 11:45,

Miejsce: Zakład Poprawczy Szubin, Kcyńska 36

Przyjdź, kibicuj, wspieraj! Zdziwisz się jak wielu małych bohaterów mieszka w Twojej okolicy!

(Zakład Poprawczy w Szubinie)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

**

0 1

Szkoda że tak wcześnie. Dzieci są o tej porze w szkole. 15:12, 28.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dhdh

3 1

bo to jest dla dzieci ze szkół, w trakcie lekcji ze szkół uczestniczą 20:24, 28.09.2018


© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone