Zamknij
REKLAMA

Wieczór wigilijny dla wychowanków świetlicy

16:00, 22.12.2018 | MGOPS Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Wigilia to czas miłości i radości, kiedy wszyscy zasiadają do wspólnego stołu i dzielą się opłatkiem. To czas przebaczenia i pojednania.

Wychowawcy Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej działającej przy MGOPS w Szubinie zorganizowali wychowankom wieczór wigilijny. Głównym celem spotkania, było kontynuowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz kształtowanie szacunku dla naszej narodowej kultury i obyczajów rodzinnych. Dzieci na tę okazję przygotowali ozdoby choinkowe oraz udekorowali salę.

Na wspólne świętowanie zostali zaproszeni wychowankowie z Domu Św. Mikołaja z Kcyni oraz dzieci uczęszczające na zajęcia socjoterapeutyczne. Do zaproszonych gości należał Pan Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, władze Szubina oraz wieloletni wychowawca "Krainy Uśmiechu” Pani Benigna Olszewska. Obecna była również Pani poseł Ewa Kozanecka

Przybyłych gości przywitała Pani Renata Michalak – Dyrektor MGOPS w Szubinie. Następnie obrzędy świąteczne poprowadził Ksiądz proboszcz Jacek Pawelczyk. Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem rozpoczęło się wspólne świętowanie. Na wigilijnym stole nie zabrakło ryby, śledzi, pierogów z kapustą i grzybami oraz klusek z makiem.

Po kolacji odbyło się wspólne kolędowanie. Na koniec przyszedł św. Mikołaj ze Śnieżynką i obdarował dzieci prezentami. Wieczór wigilijny na długo pozostanie w naszej pamięci.

(MGOPS Szubin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone