Zamknij

Rajd Śladami Powstania Wielkopolskiego

10:17, 26.06.2018 | 7 WDH Feniks
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 15-19.06.2018 r., już po raz trzeci 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej FENIKS w Szubinie wyruszyła na Rajd Śladami Powstania Wielkopolskiego do Poznania. Trasa Rajdu wiodła poznańskimi uliczkami i skwerami, gdzie ulokowane są miejsca pamięci. Obowiązkowym punktem było Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Hotel BAZAR i poznańskie koziołki. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w grze o tematyce Powstania pn. „Rozetka Powstańcza”, która odbyła się podczas 3 Dnia Sąsiada w Poznaniu. Szukaliśmy śladów Powstania również na poznańskiej Cytadeli, gdzie oprócz zwiedzania Muzeum Uzbrojenia, poszukiwaniu historycznych grobów, pomników i mogił odnaleźliśmy grób prof. dr. Antoniego Jurasza, którego imię nosi jeden z bydgoskich szpitali.

Jednym z ważniejszych punktów tego Rajdu było również dotarcie do Pomnika poległych harcerzy, którzy brali udział w Powstaniu Wielkopolskim, do którego nie udało się nam dotrzeć w poprzednich edycjach. Dużej dawki emocji dostarczył nam Park linowy, natomiast świetny relaks zapewnił dzień na Zespole Basenów Term Maltańskich.

Rajd harcerski ma swoje prawa, tu też po wykonaniu zadań przedrajdowych , cztery nasze druhny zdobyły chusty drużyny, pięcioro wręczono plakietkę drużyny, pięć osób zdobyło sprawność , oraz jeden „biszkopt” otrzymał chustę biszkoptową. Piesze wędrówki miały nas przygotować do kolejnych takich przedsięwzięć, gdzie poznajemy siebie, własne słabości i staramy się z nimi walczyć. 

Historia, którą mogliśmy zobaczyć na własne oczy, jest świetnym uzupełnieniem lekcji w szkole. Rajd ten miał pokazać młodzieży alternatywy dla spędzania wolnego czasu, z dala od uzależnień, gdzie w grupie można miło, przyjemnie i pożytecznie spędzać czas.

III edycja Rajdu Śladami Powstania Wielkopolskiego dofinansowana została ze środków GKRPA w Szubinie.

Czuwaj!

Pwd. Dawid Jakubiak
Drużynowy
7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej FENIKS w Szubinie,
Im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego

(7 WDH Feniks)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone