Zamknij
REKLAMA

Lasy Nadleśnictwa Szubin zniszczone w zeszłym roku, planem filmowym

12:00, 10.07.2018 | Nadleśnictwo Szubin
REKLAMA
Skomentuj

Ogromna powierzchnia leśna, która ucierpiała podczas zeszłorocznej nawałnicy okazała się doskonałym miejscem do realizacji filmu

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce, w XV wieku. Główny bohater, grany przez Bartosza Bielenia, jest posłańcem żupnika krakowskiego - urzędnika rządzącego polskimi kopalniami soli. To dla niego posłaniec dostarcza korespondencję wierzycielom i dłużnikom. Jak mówi reżyser Agnieszka Polska, ówczesna działalność kopalni soli związana była z intensywną wycinką lasów. Lasy Nadleśnictwa Szubin zniszczone w zeszłym roku stały się idealną lokacją dla planu filmowego.

Podczas zdjęć nakręcono sceny, w których posłaniec najpierw gubi się w lesie, a następnie doświadcza halucynacyjnych wizji, w których chrześcijańskie idee końca świata łączą się z dzisiejszymi problemami i teoriami zużycia zasobów naturalnych i ekonomii informacyjnej. W filmie wykorzystane będą również efekty specjalne.

Anglojęzyczny film realizowany jest dla Muzeum Sztuki Współczesnej Hamburger Bahnhof w Berlinie, a jego premierę przewidziano na koniec września. Jednak jak podkreśla Dagmara Konsek - producent filmu - będzie on również zaprezentowany polskiej publiczności. Autorem zdjęć jest Michał Dymek.

Praca nad filmem jest możliwa dzięki nagrodzie, jaką zdobyła Agnieszka Polska, przyznaną w zeszłym roku przez Nationalgalerie. Nagroda ta promuje młode, ważne stanowiska we współczesnej sztuce i pozwala na dalszy, artystyczny rozwój.

foto: Paweł Dobies

(Nadleśnictwo Szubin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© itvszubin.pl | Prawa zastrzeżone